Kirjutavad: Siil ehitas mähkmetest pesa

Maaleht,
12. september 2008

Suve algul remondi eest linnast maale pagenud pere aitas enese teadmata teha agaral siilil ehitusplaane ning varustas ka materjaliga.

Järvamaal Koeru vallas Tammiku külas elav Hele Kriisa rääkis, et kogu lugu sai alguse siis, kui pealinnas elavad sugulased palusid nädalaks peavarju, sest nende kodus hakati vahetama aknaid. Samal ajal kui pereisa jäeti linna vägesid kamandama, tegigi aastane Tallinna pisipreili peatselt koos oma emaga maaeluga tõsisemat tutvust.

“Kõik kasutatud mähkmed koguti kuuri all olevasse kilekotti, et need siis hiljem linna prügikasti ära viia. Linnasõidu eel tabas kõiki aga üllatus: mähkmekotti polnud enam kuskil,” kirjeldas Hele Kriisa.

Mõistatuseks asi selleks korraks jäigi. Lahendus saabus alles paar päeva hiljem, kui kuurinurgast tööriistade otsijat tabas tõeline pahameelepodin.
Usin siilimamma oli kõik mähkmed laudade varju vedanud, seal nendest mõnusa pesa meisterdanud, sellele mähkmete kilekotist katusegi peale sättinud. Seal ta siis segaja peale tõsiselt pahandaski. Perenaine hakkas sellest päevast peale üürilisele toidupoolist viima.

Mõni aeg valitses pesas vaikus. Ja siis ilmus toidukausse kaema esimene pisike okaskera. Pererahvas püüdis siilipoisse kokku lugeda: 1, 2, 3, 4, 5, ja lõpuks oli neid korraga söömas ja ringi sibamas koguni 6.

Nii kasvas-kosus pisipere oma mähkmepesas. Viisakusest jäi siilimammal puudu, sest kuu aja pärast lasti oma üürikodust ette teatamata ja tänamata jalga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)