Esmakursuslased tutvusid relvadega

Esmakursuslased tutvusid relvadega

ÕPPETUND: Kaitseliidu Saaremaa maleva instruktor nooremveebel Aigor Paas tutvustab ametikooli esmakursuslastele sõduri varustust ja relvastust.

Eelmisel nädalal said Kuressaare ametikooli tehniliste erialade esmakursuslased riigikaitse teabepäevadel sissejuhatava ülevaate sellest, kuidas Eesti riiki kaitstakse, samuti õpiti orienteerumist ning tutvuti varustuse ja relvadega.

Neljapäeval ja reedel korraldatud teabepäevade eestvedaja oli osakonnajuhataja Andres Kolk, kelle sõnul on ideed sellise ürituse korraldamiseks liikunud juba mitu aastat.

Algselt oli plaanis kahepäevane laager, paraku ei ole seda kaitseliidu Tehumardi õppebaasis sügiseste ilmadega võimalik 120 õpilasele korraldada. Nii räägiti oma riigi kaitsmisest Upal. Kaitseliidu Saaremaa maleva instruktor nooremveebel Aigor Paas näitas õpilastele kaitseliidu relvastuses olevaid automaate, kuulipildujat Ksp-58 ning tankitõrje granaadiheitjat Carl Gustav. Samuti said huvilised piiluda sõduri seljakotti ning proovida, kui raske on kiiver.

Samuti kaitseliidus instruktorina tegev vanemseersant Raivo Paasma saatis noored pärast esmatutvust kaardi ja kompassiga Upa ümbrusesse orienteeruma.

Kehalise kasvatuse õpetaja Ivar Metsküll pani alles nädal varem kokku saanud rühmad üksteisega arutama ning mõtteid vahetama selle üle, mida nad tahaksid ametikoolis muuta.

Taavi Tuisk rääkis Eesti riigikaitse üldisest korraldusest, kaitseväe ülesehitusest ja välisoperatsioonidest.
Kolga sõnul avaldas 23 noort poissi-tüdrukut soovi riigikaitsega süvendatult tegeleda ja sõdurioskusi omandada.

“Neist moodustatakse ametikooli rühm, kes hakkab kaitseliidus vastavat koolitust saama,“ ütles Kolk. “Tahaks kevadel kahepäevase laagri korraldada, kus nad võiksid juba praktiliselt harjutada orienteerumist, laagrielu, esmaabi ning laskmist.”

Taavi Tuisk

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 61 korda, sh täna 1)