Alexander von Humboldt lõpetas kruiisiturismi hooaja Saaremaal

Alexander von Humboldt lõpetas kruiisiturismi hooaja Saaremaal

LÕPETAS HOOAJA: Alexander von Humboldt lõpetas tänavuse ristlusreiside hooaja. Saaremaa Sadamasse jõudnud 437 turistist tuli Saaremaaga lähemalt tutvuma 312 inimest.

Eile hommikul kell 7.30 saabus Saaremaa Sadamasse 125 meetri pikkune Bahama lipu all sõitev ristluslaev Alexander von Humboldt, mis lõpetas tänavuse ristlusreiside hooaja Saaremaal.

Sadama ülevaataja Jüri Grišini sõnul tuli laev Visbyst ning tõi Saaremaa Sadamasse 437 eri rahvusest turisti, kellest suurem osa olid sakslased.
Tänavu võttis Saaremaa Sadam vastu kuus ristluslaeva. “Eelmisel aastal oli neid seitse,” märkis Gršin, kes eile ei osanud veel öelda, kas järgmisel aastal tuleb laevu rohkem või vähem. “Veel ei ole minuni sellekohast infot jõudnud,” nentis ta.

Hooaja lõpetanud Alexander von Humboldt lahkus sadamast kell 18 õhtul ja võttis suuna Helsingile.

Kruiisituristidele on Saaremaa rohkem meeldima hakanud

Laeva pardal olnud turistidest tuli Saaremaaga lähemalt tutvuma 312 inimest. Neil oli sadamas vastas kaheksa suurt bussi, mis huvireisijaid Saaremaal ringi sõidutasid.

Ristlusturistide vastuvõtuga tegelenud Saaremaa Reisibüroo juhi Marvi Ehte sõnul olid turistide programmid erinevad. Osa valis terve päeva (kaheksa tundi) kestva reisi mööda Saaremaad ning tutvus tähtsamate vaatamisväärsustega. Teine osa soovis näha Kuressaare linna ja Saaremaa “pealinna” vaatamisväärsusi, kolmandad olid huvitatud folklooriprogrammist ja nemad käisid näiteks ka Mihkli talumuuseumis.

Marvi Ehte kinnitusel on temal see hooaeg kindlasti korda läinud ning kruiisituristide poolest oli suvi edukam kui eelmine. Põhjusena nimetas ta, et turistid on muutunud teadlikumaks ja üha vähem on neid inimesi, kes Saaremaa Sadamasse jõudes maale tulla ei taha.

“Kui varem tuli laevalt maha, et Saaremaaga tutvuda umbes 200 turisti 400-st, siis nüüd on neid, keda Saaremaa huvitab, rohkem,” märkis Ehte.
Kui palju turiste tuleb Saaremaa Sadama kaudu järgmisel suvel ning kas hooaeg kujuneb sama edukaks, seda Ehte eile veel prognoosida ei osanud. “No loodame,” sõnas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)