Ametikoolis tehti esimest väikelaevaehitajate kutseeksamit

Teisipäeval tegid 12 vilistlast ja praegust õpilast Kuressaare ametikoolis esimest väikelaevaehitajate kutseeksamit Eestis.

Eksamikomisjoni kuulunud AS-i Baltic Workboats tegevjuht Peeter Laum ütles, et tegu oli ajaloolise ja haruldase sündmusega, kuna sellist eksamit pole vähemalt taasiseseisvunud Eestis varem korraldatud.

Eksami sooritamiseks tuli lahendada teooriatest ning praktilise tööna etteantud joonise põhjal valmis teha puupaadi detail, mille täpsust ja kvaliteeti eksamikomisjon hindas.

Lisaks ametikooli paadiehituse eriala juba lõpetanud või praegu neljandal kursusel õppivatele noormeestele tegi kutseeksamit ka üks neiu – neljanda kursuse õpilane Keiti Kangur, kes eksami ka sooritas.

Kutseeksami sooritas kokku kümme eksamineeritavat. Kaks mittesooritanut ei läbinud teooriatesti. “Võib rahule jääda. See on täiesti normaalne tulemus,” sõnas eksamikomisjoni juhtinud Jüri Minjajev Eesti mööblitootjate liidust. “Kuressaare ametikooli poolt oli eksam kenasti korraldatud,” lisas Minjajev. “Suure vaeva nägija oli kutseõpetaja Rein Reino, kes valmistas ette kõik tööriistad ja toorikud.”

Tunnustatud väikelaevaehitaja kutseeksamikeskuseks sai ametikool sel kevadel. “Loodan, et kõik ametikooli lõpetajad teevad edaspidi kutseeksami, vaatamata sellele, et see on vabatahtlik,” sõnas Minjajev ning kinnitas, et kutsetunnistuse väärtus selle omaniku jaoks järjest vaid kasvab.

Kutse annavad Eestis erinevad ettevõtete liidud ning ametikooli teabejuhi Taavi Tuisu sõnul on paadiehitajate kutseliiduks kujunenud mööblitootjate liit.

“Väga kaugel mööblitisleri ja puupaadi ehitaja oma töövaldkonna ja oskuste poolest tegelikult teineteisest ei ole ka,” selgitas Tuisk vastuseks küsimusele, miks juhtis väikelaevaehitajate eksamikomisjoni mööblitootjate liidu inimene.

Tuisk lisas, et kui laevaehituses jõutakse plastikust ja metallist väikelaevade juurde, siis olukord muidugi muutub.

Kuressaare ametikool on ainus kutseõppeasutus Eestis, kus saab õppida väikelaevaehituse valdkonna oskustööliseks. 2003. aastal ametikoolis alustatud paadiehituse eriala on tänaseks lõpetanud kaks lendu kokku 23 õpilasega. Erialale võetakse õpilasi vastu põhihariduse baasil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)