Räime peaks jaguma septembri teiseks poolekski (1)

Räime peaks jaguma septembri teiseks poolekski

SÜGISRÄIME SAAK ON HÜVA: Heiki (vasakul) ja Aare Merilo ning Mati Kivi kalavastalistele merehõbedat võrgust välja soputamas.
AARE LAINE

Rannavetekaluritele on septembrikuu suure sügisräime püügi aeg. Nasva jõesadamast käib sel sügisel räime nõudmas vaid kolm paatkonda. Kalamehed saagi üle ei nurise.

“Kala meres on, aga napib püügiilma. Viimastel aastatel pole meil sügiseti ilmadega vedanud. Merele saab harva,” kurtis teisipäeva ennelõunal sadamas võrgust kala välja rappinud Aare Merilo.

Kalavastalisi oli sadamas piisavalt. Leivakõrvase soovijate vahel läks järjekorras seistes sõnelemisekski.

“Ma olin siin palju varem, tahan ka kala saada, pole siin teiste nina alt võtta midagi!” kurjustas üks endine kange kalamees kõrvalseisjaga.
Kõik inimesed tõesti soovitud kogust ei saanud. “Tulge laupäeval jälle. Kui meie merest saame, saate teie meie käest!” kutsus kalur Mati Kivi kalasõpru tagasi.

Otse kalurite käest ostes saavad saarlased merehõbeda kätte kauplusehindadega võrreldes poole odavamalt.
Möödunud laupäeval müüsid Abruka kalamehed Nasval räime poehindadest isegi mitu korda odavamalt.

“Läksime merest oma saare elanikele tooma, aga saak oli üllatuslikult suur. Sõitsime siis Nasvale ja andsime odavalt kala ära.
Tähtis oli kalast lahti saada,” rääkis Abruka mees Vambola Lepik.
Nii Nasva kui ka Abruka kalamehed arvasid, et kena sügisräime jagub ka septembri teiseks pooleks. Kui ilmad lubavad, minnakse võrgule veel mitu korda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 93 korda, sh täna 1)