Linnateater saab tagasi remonditud valguspuldi

Kuressaare Linnateatrile tuuakse täna remonditult tagasi suvel puruks läinud valguspult, mille parandamise jaoks raha teatri eelarves aga pole.

Mitu kuud on Kuressaare teater kasutanud etenduste valgustamisel headelt sõpradelt Tallinna Linnateatrist laenatud valguspulti. Ilma puldita oleks teatritükkide esitamine tänapäeval mõeldamatu.

“See oleks, nagu astuks 200 aastat ajas tagasi,” märkis Tallinna Linnateatri valgustaja Kalle Karindi, kes saarlaste pulti mitu kuud remontis ja täna selle Kuressaarde tagasi toimetab.

Lootus linna abile

Puldi remont läheb maksma 38 213 krooni ja selle summa katmisel loodab Kuressaare Linnateatri juhtkond linnavalitsuse abile. Linnale kuuluva teatri oma eelarves ei ole selliste erakorraliste kulutuste jaoks rida ette nähtud.
“Välja on tulemas uus etendus ja raha on väga ära planeeritud,” märkis teatri turundusjuht Aarne Mägi.

Esmaspäeval taas Kuressaare Linnateatri juhi ametisse asunud Piret Rauk ütles, et teatri heli- ja valgusparki ei ole sisuliselt uuendatud, alates teatri avamisest pea üheksa aastat tagasi.

Seetõttu saatis teatrijuhi kohuseid täitnud Aarne Mägi juba maikuus linnavalitsusele pöördumise, milles viitas, et teater vajab tehnilise aparatuuri uuendamiseks linna rahalist tuge.

Kirja koostades lähtus Mägi spetsialistide osalusel tehtud inventuurist, mille käigus vaadati üle olemasolev tehniline aparatuur ja tehti soovitused selle parendamiseks ja osaliseks asendamiseks.

Linnavalitsus vastas kirjale, et taotlust kaalutakse koos teiste allasutuste rahasoovidega tuleva aasta linnaeelarve koostamisel.
Kuid vahetult pärast seda kirjavahetust läks rikki teatri valguspult ja ei jäänud muud üle, kui see remonti saata. Uue ostmisele ei saa linnateater praegu mõeldagi, sest sellise aparatuuri maksumus küündib umbes poole miljoni krooni kanti.

“Kallis hind on ka arusaadav, sest tegemist pole laiatarbekaubaga, mille ostad suvalisest elektroonikapoest,” sõnas Kalle Karindi.
“Ma sülitan nüüd kolm korda üle mõlema õla ja üle pea ka, et pult remonditult ikka vastu peaks,” ütles Aarne Mägi, kes ideaalis näeb, et teatril oleks mõne aasta pärast ikkagi võimalik osta täiesti uus pult ja vana jääks reservi.
Kalle Karindi sõnul lubab ta saarlastele, et kui remonditud puldiga peaks uuesti midagi juhtuma, annab Tallinna linnateater taas asenduspuldi.

Auk eelarves

Muidugi võib juhtuda ka nii, et pult läheb rikki vahetult etenduse eel, mis tuleb siis ära jätta, kuid Karindi tõi sellise paralleeli: “Samuti võib ju valgustajale kivi pähe kukkuda ja etendus jääb ära. Selliste asjade vastu ei saa end kuidagi kindlustada.”

Lisaks valguspuldi remondirahale palub teater linna abi ka katmaks auku, mis tekkis kultuuriministeeriumi poolse rahastamise kärpimise tõttu. Kuressaare Linnateatrile tähendas 3-protsendiline eelarvekärbe 39 443 krooni kaotamist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 69 korda, sh täna 1)