Reisikorraldajad tõstavad hindu

Hoolimata majanduslangusest tõstavad Eesti reisifirmad soojamaareiside hindu, kuna nõudlus on kasvanud ja kütusehinnad on kallinenud, kirjutab Postimees.

Ajaleht nimetab ühe põhjusena, et pärast tänavust kehva suve on inimeste kihk päikese kätte saada nõudlust soojamaareiside järele üksjagu tõstnud. Reisikorraldajad põhjendavad hinnatõusu ka kütusehinna tõusuga, mistõttu lennufirmad küsivad reisikorraldajatelt kütuse lisamaksu.

Lennufirma Estonian Air suhtekorraldusjuhi Ilona Eskelineni sõnul tulenevad esmapilgul märgatavalt tõusnud puhkusepakettide hinnad sellest, et mullu müüsid reisifirmad puhkusepakette alla omahinna.

“Estonian Air pole viimase poole aasta jooksul tšarterlendude rentimishindu tõstnud, küll aga pidime kallinenud kütuse pärast tõstma kütusehinna lisamaksu,” ütles Eskelinen.

Horizon Traveli turundusjuht Elna-Eva Terasmägi rääkis, et põhiline hinnatõus tuleb kallinenud kütusest. “Ka hotellid kergitavad hooaja alguses hindu – mitte küll palju, kuid nädala peale kokku võib väikest tõusu siiski täheldada,” nentis ta.

Ellen Aare Toptoursist ütles, et hindade hetkeseis võib kliendi silmis olla hinnatõus, kuid tegelikult on hinnad lihtsalt normaliseerunud. “Mullu tuli palju ette, et reisikorraldajad müüsid lendude täissaamiseks reise alla omahinna. Seetõttu saigi mõnele reisile üliodavalt,” sõnas ta.

Kui möödunud aastal kasvas reisikorraldajate-büroode hulk Eestis üsna märkimisväärselt ning pakkumine hakkas nõudlust ületama, pole sel aastal uusi suuremaid firmasid Eestisse juurde tulnud. Eesti suuremad puhkusereiside korraldajad on Novatours, TEZ Tours, Domina Travel, Horizon Travel ja Toptours.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)