Põlevast autost naise päästnud meestele elupäästja medal (2)

Üleeile õhtul tunnustas päästeamet Tartus taas kord elupäästjaid. Saaremaalt olid aumärkide saajateks Andres Tänav ja Johannes Saar, kes 25. augusti öösel päästsid inimese põlema süttinud sõiduautost.

25. augusti öösel veerand kahe paiku toimus Kuressaare–Kuivastu maanteel Pihtla vallas liiklusõnnetus. Sõiduauto VW Passat sõitis teelt välja otse vastu männipuud ja süttis seejärel põlema. Tallinnast Kuressaarde teel olnud liinibussi juht Andres Tänav koos sündmuskohast juhuslikult mööda sõitnud ja peatunud Johannes Saarega tegutsesid kiirelt, operatiivselt ja targalt, päästes õnnetusse sattunud naise süttinud sõidukist ja hoides oma otsustava tegevusega ära halvimad tagajärjed, seisab päästeameti teates.

Liiklusõnnetusest ja sündmuskohal vapralt tegutsenud bussijuhist Andres Tänavast kirjutas 26. augustil ka Oma Saar.
Kahjuks jäi toona kahe silma vahele teine mees, Johannes Saar, kes aitas õnnetusse sattunud naist autost eemale tassida.

“Sõitsin mööda teed, nägin põlevat autot ja läksin vaatama, mis juhtus,” oli Johannes Saar oma julgest käitumisest rääkides tagasihoidlik, pidamata oma tegutsemist üldse märkimisväärseks.

“Kui politsei ja kiirabi kolmeminutiliste vahedega tulid, jätkasin ma lihtsalt oma teed,” sõnas mees, kel siiski oli päästeameti tunnustuse üle hea meel.
Kokku tunnustas päästeamet tänavu aumärgiga 29 kodanikku 16 päästmisel ennastsalgava käitumise eest ning kahele inimesele anti tänukiri.

Samal teemal: “Sarbussi bussijuht päästis naise avariis süttinud autost”, Oma Saar, 26. august 2008.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)