Moonsund Shippingu laevade müük lõpuks õnnestus

Augusti keskel toimunud enampakkumisel õnnestus maha müüa kolm laeva, mis kuulusid pankrotti läinud AS-ile Moonsund Shipping. Saadava tulu abil õnnestub võlausaldajate nõuded vähemalt osaliselt rahuldada.

Pankrotihaldur vandeadvokaat Veli Kraav ütles Oma Saarele, et viimane enampakkumine Moonsund Shippingu laevade müümiseks õnnestus. “Kolme laeva eest pakuti kokku 1,9 miljonit (see oli ka enampakkumise alghind – toim),” rääkis ta.

Samas lisas Kraavi, et müügitehing on praegu veel lõpuni viimata, sest kogu ostusumma pole veel laekunud.

Enampakkumisel olid Moonsund Shippingu kolm laeva: vedurlaev Uku (ehitusaasta 1960), ujuvkraana Kuri (1956) ja tuukrilaev Energia (1993). Alused asuvad vastavalt Nasva, Lehtme ning Roomassaare sadamas.

Enne augustikuist enampakkumist oli kõnealuste laevade müügiks korraldatud juba kolm enampakkumist, mis kõik ebaõnnestusid. Neist esimene toimus käesoleva aasta jaanuaris ja sel vara alghinda ei määratud. Teise enampakkumise alghinnaga 4 miljonit krooni kuulutas pankrotihaldur välja maikuu lõpus ja kolmanda alghinnaga 2,2 miljonit krooni juuni lõpus.

Käesoleva aasta 17. aprillil kuulutas Pärnu maakohus välja AS-i Moonsund Shipping pankroti. Kohtuotsuse põhjenduses on öeldud, et aktsiaseltsi võimalike kohustuste summa ulatub hinnanguliselt 6,25 miljoni kroonini, kusjuures varade potentsiaalne väärtus jääb sellele oluliselt alla.

Vandeadvokaat Veli Kraavi sõnul on maksu- ja tolliameti nõude suurus 3 745 686 krooni, millest 839 813 krooni on põhivõlg ja 2 905 873 krooni intress.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 69 korda, sh täna 1)