Vilsandil otsiti väikesaare elulaadi

Väikesaare elulaadi käsitleval Looduskaitse keskuse korraldatud teemapäeval Loona mõisas ja Vilsandi saarel osales reedel üle poolesaja huvilise nii Saaremaalt, Mandri-Eestist kui ka Ameerika mandrilt. Kõige kaugemalt olid Vilsandi elu-oluga tutvumas Boris ja Milvi Valm Torontost, kes selle kuu lõpus kodutee Kanadasse ette võtavad.

Vilsandile saamiseks ja väikesaarelt tagasi pääsemiseks anti osalejaile valida, kas istuda veoauto kasti või kiirkaatri pardale. Paljud esmakordselt saarele sõitjad otsustasid auto kasuks. Saab ju harva autoga üle mere nii pika tee ette võtta.

Vikati sadamamajas kohtus väikesaare elulaadi otsijatega saarevaht Jaan Tätte, kelle emotsionaalne esinemine andis kuulajaile meresaarel elamisest kujuka pildi.

Endine näitleja, nüüdne saarevaht, kes tuntuks saanud ka kirjanikuna, muusikuna ja saatejuhina, vürtsitas oma esinemist näidetega saarel elamisest. Seegi kord tuli saarevahil kitarr sülle võtta ja publikule vähemalt kümmekond laulu laulda.

“Tallinnasse ma enam tagasi ei igatse. Saareelu on stressivaba. Ja saarerahva jutudki on teistsugused. Suvel käisid Manija naised siin külas. Nad läksid hommikul pärast ärkamist õue, jälgisid taevast ja merd, vaatasid, kust tuul puhub ja omavahel arutasid, mis sellise ilmaga oma saarel teha võiks,” rääkis Jaan Tätte.
Tugev aplaus oli võõrustajale tänutäheks.

Huvilistele kõnelesid veel Looduskaitse keskuse Saare regiooni juhataja asetäitja Arvo Kullapere ja loodushariduse spetsialist Kadri Kullapere.
Loona mõisas avati väikesaarte teemaline näitus Soomes elava kunstniku Vivian Majevski taiestest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)