Saaremaa karika võitsid Karina ja Katariina Jee

Saaremaa karika võitsid Karina ja Katariina Jee

KONKURENDID: Evelyn III (vasakpoolne) ja Katariina Jee pidasid Saaremaa avamerepurjetamise karikavõistlustel maha pingelise võistluse. Sel aastal jäi peale Katariina Jee.

Nõrgas tuules laupäeval sõidetud Abruka regatiga selgusid selleaastased Saaremaa karikavõitjad avamerepurjetamises. Kumbki karika üldvõitja viimasel etapil võitu maitsta ei saanud. Mõlemad üldvõitjad, Karina ja Katariina Jee, pidid Abruka regatil leppima teise kohaga.

Viimasel etapil, ümber Abruka sõidetud regatil, võidutses väiksemate jahtide stardigrupis jaht Ene, kellele on see juba teine järjestikune etapivõit. Talle järgnesid Karina ja Mercurius.

Suuremate jahtide stardigrupis võitis Abruka regati Evelyn III, kellele järgnes Zoo ning endale juba eelnevalt üldarvestusliku esikoha kindlustanud Katariina Jee.

Karina võitis kolmandat aastat

Väiksemate jahtide klassis oli kuueetapilise karikavõistluste üldarvestuses ülekaalukalt esimene Karina (kapten Margus Hiet), kellele see on juba kolmas järjestikune karikavõit.

Üldarvestuses suutis end teiseks sõita Ene (Kaido Trei), kes tõusis mitu kohta tänu kahe viimase regati võitmisele ja suutis kahe punktiga edestada kolmandaks jäänud Mercuriust (Indrek Kivi).

Suuremate jahtide grupis suutis Katariina Jee (Mart Tamm) Evely III-e (Andres Toom) edestada vaid ühe punktiga. Võitja suutis parim olla kolmel regatil ja kahel teine. Halvima tulemusena läks neil maha just Abruka regati kolmas koht, kuid selle regati tulemus võitjat enam ei otsustanud. Evelyn III oli kolmel regatil esimene, ühel teine ja ühel kolmas. Maha läksid neil Ruhnu regati viimase koha punktid, kuna nad seal ei startinud. Kolmandana järgnes suuremate jahtide üldarvestuses Sophia (Tiit Sarapuu).

Teist aastat järjest karikavõitu maitsta saanud Katariina Jee kapten Mart Tamm ütles, et sel hooajal läks kokkuvõttes natuke paremini kui eelmisel. Siinsetel vetel väljamängitud tiitlitest võttis Katariina Jee nii maakonna karika- kui ka meistrivõistluste võidu, saamata jäi vaid Kuressaare meistri aunimetus, mis läks Evelyn III-le.

Mitmetel kodumaistel kui ka välismaistel regattidel osalenud Katariina Jee veetis Tamme sõnul hooaja jooksul merel ligikaudu kaks kuud.
Saaremaa Merispordi Seltsi võistlustel on sel aastal sõita veel üks kolmapäevakute etapp ning hooaja lõpuvõistlus, 20. septembril toimuv “Jäätükkidega võidu”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)