PRIA toetas Saaremaal kahe lauda ehitamist (4)

Põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA) eraldas kahele Saaremaa põllumajandusettevõttele üle 16 miljoni krooni toetust uute lautade ehitamiseks.

320 pealise piimakarjaga Valjala POÜ sai toetust 7,8 miljonit krooni. Ühistu juhi Liilia Eensaare sõnul on plaanis avada järgmisel aastal Kõnnu külas uus 296-kohaline Pihlaka veisefarm, kuhu koondatakse praegu kolme lauda peale jagunevad ühistu loomad. Moodne robotlaut annab kokkuhoidu, sest vähendab kulusid logistikale ja tööjõule. “Kui praegu on tööl üheksa lüpsjat ja üheksa karjakut, siis uude lauta ei ole enam nii palju kaadrit tarvis,” ütles Eensaar, kes praegu peab pangaga ehituse rahastamiseks läbirääkimisi.

Pangaga käivad läbirääkimised ka OÜ Landhord Trading juhil Margus Männikul, kelle plaani rajada Leisi valda Luulupele nuumaveiselaut toetas PRIA 7,5 miljoni krooniga. Männiku sõnul on kavas järgmiseks aastaks ehitada nuumveistele 200-kohaline laut, põhikari jääb endiselt Lümandasse. Männik ütles, et vastavalt äriplaanile ettevõte tulevikus karja suurenda ei kavatse. “Kohe alguses oli selline plaan, et põhikari on 120–130 looma ringis ning nuumkari 200 looma,” rääkis limusiinikasvataja.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)