Metsa taga ei ole mets, on meri

Metsa taga ei ole mets, on meri

ARMASTAB EESTI VÄIKESAARI: Linnas kuuendal korrusel elav kunstnik Vivian Majevski leiab just väikesaartel loominguga tegelemiseks õige õhustiku.

Reede hommikul avanes Loona mõisas enam kui poolesajal huvilisel võimalus osa saada omalaadse näituse avamisest. Kunstnik Vivian Majevski kalligraafilised taiesed ilmestavad Loona külastuskeskuse saali ja tõmbavad huviliste pilke.

Soomes õpetajana töötav kunstnik rääkis, et tema looming on inspireeritud Jaan Tätte luulest.

“Loona mõisa seintel on Jaan Tätte kuus laulu, millest olen teinud raamatu. Need laulud sattusid just õigel ajal ja sügavalt mind puudutama. Paningi tema laulud kalligraafilisse keelde. Olen käinud läbi palju väikesaari. Kihnu, Mohni, Vormsi, Vilsandi, Abruka, Aegna – kõik sellised kohad, kuhu varem ei pääsenud. Väikesaared on huvitavad kultuuriliselt oma eraldatuses. Ja siis veel see puhkuse tunne – rahu, meri, tuul. Mõtted võivad vabalt lennata,” teavitas Vivian Majevski.

Näituse pealkirigi on Jaan Tätte laulust. “Olen kasutanud tema laule palju eesti keele tundides. On küsitud, kas need on spetsiaalselt eesti keele jaoks tehtud – nii selge ja hea diktsiooniga ning aeglased, et sõnu eraldab ka algaja õppija,” selgitas kunstnikust õpetaja.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 65 korda, sh täna 1)