Laimjala kodulehel käib küsitlus hooldekodu rajamise kohta

Laimjala vallavalitsus algatas valla koduleheküljel küsitluse seoses arendaja plaaniga rajada valda vaimupuuetega inimeste hooldekodu.

Küsimusele “Kas pooldate Laimjalga puuetega inimeste hooldekodu loomist?” on nädala aja jooksul vastanud 25 inimest, kellest eilse seisuga oli hooldekodu rajamise poolt viis ja vastu 20. Laimjala vallas elab üle 900 inimese.

Laimjala valla ehitus-majandusnõunik Ado Aus tõdes, et elanike osavõtt küsitlusest on seni olnud tagasihoidlik ning tõenäoliselt see nii ka jääb. “Seda teemat sai kevadel vallalehes puudutatud ja kutsutud üles arvamust avaldama, aga asi ei edenenud,” rääkis Aus. “Väike lootus oli, et anonüümselt on inimesed aktiivsemad, aga praegu on ikka suhteliselt uimased.”

Ausi sõnul jääb küsimus üles veel mõneks nädalaks ning vastavalt selle, kuidas edeneb hooldekodu detailplaneeringu menetlemine, võidakse samal teemal korraldada uusi küsitlusi.

Samas osutas Ado Aus, et küsitluse eesmärgiks on eelkõige elanike suhtumise teadasaamine, küsitluse tulemused ei ole vallale siduvad.
Laimjala volikogu algatas 26. augustil detailplaneeringu, mille järgi kavandab OÜ Rae Terminal Laimjalga toetatud elamise ja tööõppekeskust 150-le vaimupuudega inimesele.

Vaimupuudega inimestele mõeldud keskuse plaanib Rae Terminal rajada Laimjala külas omal ajal poolelijäänud lasteaiahoonesse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)