Kuldne Kepp läks mandrile (1)

Kuldne Kepp läks mandrile

TEATRISSE TAGASI EI KIPU: Jaan Tätte esineb nüüd meelsasti saarevahina publikule oma kodusaarel. Reedel ei mahtunud kammerlikku sadamahoone saali kõik kuulajad äragi.

Laimjala rahvamajas tehti laupäeval ajalugu. Endisesse hobusetalli kogunes 37 “kuldse” kepiga mängijat üle Eesti, teades, et Kuldse Kepi tiitliga lahkub siit ainult üks. Seitsmevoorulist turniiri mängima olid saabunud mitmekordsed Eesti ja Euroopa meistrid.

Pingelise võistluse võitis Peningi koroonaklubi esindaja Janek Jaškov, teiseks tuli mitmekordne Eesti meister Allan Vaupere ning parima saarlasena oli kolmas Ahti Antsaar.

Kogenud koroonamängijatele näitasid väga head mängu meie maakonna noormängijad Kätriin Rei, Gert Kaldmäe ja Artur Saar. Neist Kätriin Rei võitis nii mõndagi vabariigi tippu kuuluvat mängijat ja võttis naiste arvestuses kindla võidu. Talle järgnesid Saima Rand Pärnumaalt ja Tiia Müürisepp Saaremaalt.

Lisaks parimate mängijate auhindadele jagas turniiri korraldaja palju eriauhindu. Oma auhinna said viimase koha omanik, 13. koha omanik ja loositud võistlejate numbrite omanikud. Lisaks loositi auhinnad mandrimeeste vahel ja kõikide naismängijate vahel.

Eriauhinna sai ka Muhu mees Jaan Saartok, kes suutis oma pühendumisega võita ka Eesti parimate mängijate südamed ning tuua võistlustulle ka tublid noored mehed Kaido Tarvise ja Andrus Saar-toki.

Kõik sellel aastal osalenud mängijad lubasid ka järgmisel aastal rivis olla. Niivõrd hea korraldusega võistlust olevat Eestis väga raske leida, saarlased olevat selles asjas vabariigi parimad. Siinkohal eriline tänu kõigile, kes ettevõtmise kordaminekule õla alla panid.

Mae Nõu / OS

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 60 korda, sh täna 1)