Aimar Kuusnõmm ja Rait Sagor tulid maailmameistriteks (2)

Aimar Kuusnõmm ja Rait Sagor tulid maailmameistriteks

 

Lõuna-Aafrikas toimunud noorte maailmameistrivõistlustel jõutõstmises teenisid kaks SK JõuMees noort maailmameistritiitlid.

“Kui kaks meest tulevad maailmameistriteks, pole siin kommenteerida midagi,” ütles Oma Saarele treener Jaan Salu. Tema sõnul olid tiitlid ootuspärased ning sportlased tegid tubli tulemuse.

Aimar Kuusnõmm võitis meistritiitli maailmarekordilise 702 kg-ga. Kükis sai Kuusnõmm kirja teise koha väärilise 260 kg, lamades surumises samuti hõbeda väärilised 177,5 kg ning oli parim jõutõmbes 265,5 kiloga.

Teise koha saanud venelast Anton Lazarevi võitis Kuusnõmm ainult kahe ja poole kiloga. Tugevat võistlust venelasega märkis ära ka Salu. Tema sõnul oli venelane Kuusnõmmest ees, kuid läbi raskuste suudeti teda siiski võita.

Rait Sagor (fotol) võitis aga vastupidiselt klubikaaslasele ülekaalukalt kuni 100 kiloste seas. “Raidi ülekaal on niivõrd suur,” ütles Salu Oma Saarele Johannesburgist. Sagor võitis meistritiitli algraskustega.
“Kindlasti oli Rait võimeline enamaks, aga selline masendav ülekaal võtab pinge maha,” arvas Salu.

Sagor sai üksiktulemustena kirja kükis 295,0 kg (hõbe), surumises 195 kilo ja jõutõmbes 300 kilo. Kaks viimast tulemust olid ka parimad.
Jaan Salu sõnul on poisid noorte seas ka maailma absoluutses tipus. Aimar Kuusnõmm on absoluuttabelis teine ja Rait Sagor neljandal kohal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 62 korda, sh täna 1)