Teedevalitsus koondab kümmekond inimest

Saarte teedevalitsus koondab 1. jaanuarist kuni kümme töötajat, kelle teeneid ettevõtte reorganiseerimise järel enam ei vajata.

Koondamine toimub põhjusel, et Saarte teedevalitsusest lüüakse lahku riigimaanteede haldamisega tegelev osa (RAS Saaremaa Teed) ning teedevalitsus pühendub täielikult teehoiu kavandamisele, avalikule teenusele ja järelevalvele.

Kokku töötab Saarte teedevalitsuses Saaremaal ja Hiiumaal 108 inimest, neist 40 on ametnikud, ülejäänud teetöölised.

Teedevalitsuse juhataja Aleksander Kollo ütles Oma Saarele, et koondamine puudutab vähem kui kümmet ametnikku ja haldustöötajat, kellele on koondamisteated ka kätte antud.

“Eriti suur see arv ei ole ja usun, et kes tahab töötada, see endale töö ka leiab,” sõnas Kollo.

“Näiteks neli on neist koristajaid, sest riigi kätte jääva kinnis-asja koristamiseks ei taheta enam oma töötajaid jätta, vaid kasutatakse koristusfirma teenust.”

Samas on võimalik, et koristajad saavad tööd koristusfirmas, mille pakkumise teedevalitsus välja valib. “Neljale firmale saatsime pakkumise välja ja nüüd ootame vastuseid,” lisas Kollo.

Tema sõnul saabub lõplik selgus koondamiste osas ilmselt tuleval nädalal, sest alles esmaspäeval astub ametisse riigile kuuluva AS-i Saaremaa Teed juhatuse liige.

Teedevalitsusest eraldatav aktsiaselts on plaanis erastada, kuid maanteeameti pressiesindaja Allan Kasesalu sõnul on praegu veel vara rääkida võimalikust hinnast ja muudest üksikasjadest.
“Üleminekuperiood kestab 1. novembrist 1. jaanuarini, selle ajaga asjad selguvad,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 92 korda, sh täna 1)