Politseiamet eitab Saare politseinike koondamise ettevalmistamist

Politseiamet eitab Saare politseinike koondamise ettevalmistamist

KOONDATAKSE, EI KOONDATA: Saaremaa politseijuht Aare Allik on avaldanud lootust, et Saaremaa koondamine ei puuduta.

Politseiameti kommunikatsiooniosakonna juhataja Anne Osveti kinnitusel ei valmistata hetkel ette ühtegi dokumenti ega käskkirja kaheksa Saaremaa politseiniku koondamiseks, nagu teatas oma eilses esiküljeuudises ajaleht Meie Maa.

“Politseiamet ei valmista hetkel ette mingeid dokumente, sest siseministeerium ei ole teada andnud ühtki lõplikku numbrit järgmise aasta eelarve kohta,” kinnitas Osvet eile Oma Saarele.
“Pealegi ei teeks politseiamet niisuguseid kavu ega dokumente kunagi maakondliku tasandini välja.”

Osvet lisas, et võimalikke musti stsenaariume on prefektuurid koostanud, mis neist aga käiku läheb ja kui palju inimesi mingist allüksusest koondatakse, selle kohta pole kellelgi veel mingit selgust.
Eilse Meie Maa andmeil on aga “politseiametis ettevalmistamisel dokument, mille alusel vähendatakse Kuressaare politseijaoskonna töötajate arvu kaheksa võrra”.

Ajaleht lisas, et puhkusel viibiv Kuressaare politseijaoskonna vanemkomissar Aare Allik pole koondamiskavast kuulnud.
Sama kinnitas ka tema ülemus, Lääne prefekt Priit Suve. “Minuni pole seni küll ühtki vastavasisulist korraldust või määrust jõudnud,” sõnas prefekt Meie Maa teatel.

Alles kaks nädalat tagasi rääkis Kuressaare politseijuht Aare Allik Oma Saarele: “Kui koondamisteks tõepoolest läheb, siis oletan, et Saaremaad see oluliselt ei puuduta, kuna varasemate kärbetega on meie maakonna isikkooseis viidud optimaalsele tasemele.”

Anne Osvet lisas, et ajalehes Meie Maa on veidi eksitavat infot selle kohta, justkui ei teaks Lääne prefekt ega Saaremaa politseijuht midagi täpsemat võimaliku eelarvekärpe kohta.

“Nii see kindlasti pole ja ilmselt on tegemist autori ja politseiametnike teineteise mittemõistmisega,” osutas Osvet.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 44 korda, sh täna 1)