Kuressaare linn muutis koolitoidu maksumust

Eile otsustas Kuressaare linnavalitsus muuta koolitoidu maksumust. Nii hakkavad algklassi lapsed saama koolis lõunasööki 12 krooni väärtuses (enne oli see summa 11.40), põhikooliealiste koolitoiduks arvestatakse aga endiselt 13 krooni.

Kuressaare linna rahandusnõunik Mai Takkis ütles, et nimetatud hinnad kehtivad kuni uue aastani, st 1. septembrist detsembri lõpuni. Mis saab aga edasi, seda Takkis öelda ei osanud, sest palju sõltub tulevasest riigi eelarvest ning seal omavalitsustele ette nähtud toetustest.

“Lisaks koolitoidule puudutab eelarve veel koolide ja lasteaiaõpetajate palkasid ning haridusasutuste investeeringuid,” loetles rahandusnõunik.

Kui eelmisel nädalal olid maakonna vallajuhid nõus tuleval aastal, olenemata riigipoolsest toetusest, siiski jätkama põhikoolides tasuta toitlustamist, siis Takkis Kuressaare linna suhtes nii optimistlik ei ole. “Rahasummad on erinevad,” nentis ta, lisades, et linnal tuleb ka koolitoidu puhul arvestada miljonite kroonidega.

Kui siiani maksis riik koolilõuna jaoks vajaminevate toiduainete hankimiseks põhikoolis käiva lapse kohta omavalitsustele 10 krooni, siis 1. septembrist tõusis riigipoolne toetus 12 kroonile.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)