Estonian Air lubab viia Kuressaare maailma lennunduskaardile (5)

Estonian Air lubab viia Kuressaare maailma lennunduskaardile

SAAB LIINILE: Andrus Aljase ja Toomas Kasemaa allkirjad saanud lepingu kohaselt hakkab Kuressaare ja Tallinna vahel sõitma 33-kohaline Saab 340, mida Estonian Airi juhid peavad töökindlaks masinaks ja liinil praegu kurseerivast 15-kohalisest Jetstream-31 tüüpi lennukist paremaks.

Tallinn–Kuressaare lennuliini teenindamise uue lepingu allkirjastamisel lubasid lennufirma Estonian Airi juhid eile klientidele uut kvaliteeti ja tõotasid viia Kuressaare maailma lennunduskaardile.

Samas aga tõuseb mõnevõrra lennupileti hind ja hõreneb veidi liinigraafik.
Pärast liinilepingu allkirjastamist maavalitsuses aset leidnud pressikonverentsil lausus Estonian Airi president ja juhatuse esimees Andrus Aljas, et pikaajalises perspektiivis peab lennufirma Kuressaare liini teenindamist enda jaoks väga oluliseks.

“Tegemist on olulise muutusega meie äristrateegias,” märkis ta. “Kui me varem ei pidanud siseriiklike lendude korraldamist oluliseks, siis nüüd oleme seisukohal, et kui tahad olla tugev mujal, siis pead kõigepealt olema tugev kodus.”

Kuressaare liin on esimene doteeritav Estonian Airi ajaloos ja lähitulevikus nad siit mingit ülikasumit ei looda.

Piletid Kuressaarest ligi 100 sihtkohta

Kuigi lendude arv alates 1. oktoobrist, mil Tallinn–Kuressaare lennuliini hakkab lennufirma Avies asemel teenindama riigihanke võitnud Estonian Air, praegusega võrreldes väheneb, paraneb oluliselt lennuliinil pakutava teeninduse kvaliteet.

“Kui jälgida Tallinna ja Kuressaare vahelise lennuliikluse dünaamikat viimaste aastate vältel, siis on see olnud väga stabiilne, pigem isegi langeva trendiga,” selgitas Andrus Aljas. “Kui aga võtta arvesse Kuressaares viimastel aastatel aset leidnud muutusi, siinset ettevõtluse ja puhkevõimaluste kiiret arengut, siis on säärane langustendents lausa üllatav.”

Estonian Airi juhi sõnul näitab see kõik, et midagi jäi vajaka kontseptsioonis, mille kohaselt on seni pakutud lende vaid kahe konkreetse sihtpunkti vahel. “Me nägime, et siin on vaja midagi muuta ja otsustasime pakkuda uut teenindust,” tõdes ta.

Juba lähitulevikus on Estonian Airi teeninduse kaudu võimalik osta lennupileteid otse Kuressaarest ligi 100 sihtpunkti.
“Kuna meie lennufirmal on väga lai koostööpartnerite võrgustik, piisab vaid sellest, kui reisija registreerib end lennule ja loovutab pagasi siin Kuressaares,” selgitas Estonian Airi tulude juhtimise ja hinnakujunduse direktor Rauno Parras.

“Me hoolitseme oma kliendi eest reisi algusest kuni lõpuni, mistõttu kaovad ära tülikad registreerimised transiitlennujaamades ja ka oma pagasi saab klient kätte reisi sihtkohas.”

Parrase väitel loodavad nad oma uuendustega viia Kuressaare ülemaailmsele lennunduskaardile. “Meie süsteem töötab ju ka vastupidiselt, mis tähendab, et tänu meie koostööpartneritele on ka mujal maailmas võimalik osta lennupileteid otse Kuressaarde.”

Kvaliteedi tõus toob uue hinna

Praegu Kuressaare liini teenindav lennufirma Avies teeb nädalas 11 reisi. Estonian Airi liinigraafik (vt kõrvalolevat tabelit) näeb nädalas ette vaid kaheksa reisi. Lisaks toob rahvusliku lennufirma tulek Tallinn–Kuressaare liinile kaasa piletihinna mõningase tõusu.

Praegu maksab tavapilet Tallinnast Kuressaarde 455 krooni. Estonian Airi pakutud tavapileti hind kõigub aga vahemikus 484–661 krooni (Tallinnast Kuressaarde) ja 460 kroonist kuni 637 kroonini (suunal Kuressaarest Tallinna).

Ka Estonian Airi sooduspiletite hinnad (lastele, õpilastele ja tudengitele) on praegusega võrreldes veidi kõrgemad. Uudne on ehk see, et Estonian Air pakub soodushinnaga sõidupiletit veel ka seenioridele, s.o klientidele, kel vanust 65 eluaastat ja enam.

Rauno Parras selgitas, et kõikidel piletiklassidel on ühtekokku neli hinnataset. “Milline neist rakendub, sõltub nõudlusest ja ajafaktorist,” rääkis ta. Leping Saare maavalitsuse ja Estonian Airi vahel Tallinn–Kuressaare lennuliini teenindamiseks sõlmiti ajavahemikuks 1. oktoober 2008 – 30. september 2013.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)