Kaupluste konkurentsist võidavad ostjad

Kaupluste konkurentsist võidavad ostjad

AURIGA EHITUS JÄTKUB TÄIE AURUGA: K-rauta avas Auriga keskuses oma poe esimesena. Ehitustegevus aga jätkub. Oktoobrikuus on huvilistel uudistamiseks taas Aurigasse asja.

Viimase aastaga on Kuressaarde lisandunud ehitusmaterjale ja teisigi kaupu müüvat kaks suurt nüüdisaegset kauplust – üheksa kuud tagasi uksed avanud Bauhof ja eelmisel nädalal esimesi ostjaid vastu võtnud K-rauta.

Tänase lehe majanduskommentaaris ütleb majandushuviline Aivar Sõrm, et mõnevõrra ülioptimistlik tundub üldisel majandustaustal suurte kaubanduskeskuste kiire ja massiline teke Kuressaares. Kuidas hindavad tihenenud konkurentsis olukorda kaupluste juhatajad ise?

Uus-Roomassaare teel asuva kaupluse Tiir juhataja Kalmer Sink: “Aasta lõpuks selgub, kuidas uute poodide tulek on üldist situatsiooni mõjutanud. Pärast Bauhofi kaupluse avamist jäid meie kliendid Tiirule lojaalseks. Arendame ju meiegi oma kaubandusvõrku edasi. Tulemuste üle me ei kurda. Muhus läheb meil väga hästi ja ostjaid jagub Kuressaardegi.”

K-rauta kaupluse juhataja Jaana Palu: “Esimesed päevad läksid üllatuslikult hästi. Ma ei uskunudki, et inimestel meie poe vastu nii suur huvi on. Kuressaare poodi on hea Rakvere ja Võru kauplustega võrrelda. Oleme kolmekesi ju rohkem maapiirkondade elanikele kauba pakkujad. Avamismüügiga tegime nii Võrule kui ka Rakverele ära. Osteti igasugust kaupa. Kõige rohkem küsiti koormakatteid, mida ka koduses majapidamises vaja läheb. Väga populaarsed on ka keraamilised potid ja vaasid, mida oleme palju müünud.” Mandrimaalt Kuressaarde keegi ehitusmaterjale ostma ei sõida. Muhust aga küll. Muhulannast kaupluse juhataja rõõmustas, et tema saare inimesedki on K-rautast esimesed ostud teinud.

Soomlastele pakub K-rauta äratundmisrõõmu, sest tegemist on ju Soome firmaga. “Nemad on meil nõudlikud, aga sõbralikud ostjad,” rõhutas poe juhataja.

K-rauta trumbiks peab Jaana Palu avarat müügisaali, kus kaubad on huvilistele hästi näha.
“Tarnijatega koostöö laabub. Olen sada protsenti kindel, et varustamine kulgeb plaanipäraselt, mis tagab ostjale suure kaubavaliku,” on Palu veendunud.

Ja huvitav-huvitav! Saarlase finantsvõimekuse on Jaana Palul oma teooria. “Mandril on ju lugu nii, et kui su lähedases poes midagi ei ole, siis sõidad mitmekümne kilomeetri kaugusele teise kauplusse, näiteks Võrust Tartusse või Rakverest Tallinna. Saaremaalt nii lihtsalt mandrile kauba järele ei sõida.
Saan tuua üsna värske näite. Poe sisseseadmisel oli meil nurgikuid vaja. Ühest kauplusest sain 10 tükki, teisest 12, aga kokku oli vaja 40. Tegin poodidele tiiru peale, aga vajalikku kogust kätte ei saanudki. Asi jääb ostmata, raha jääb alles. Võib-olla kannatab saarlane veel mõne poe avamiseni,” arutles Jaana Palu.

Bauhofi poe juhataja Anne Kumpas ütles, et K-rauta poodi uudistama sõitnud saarlased ja muhulased astusid ka lähedal asuvasse Bauhofi sisse. Reedel oli Bauhofi müük eelmiste päevadega võrreldes palju suurem. “Kaupade valik on ju veidi erinev.

Ostjale on see hea, kui saab mitme kaupluse vahel valida. Usun, et mahume kõik siia saarlasi ja muhulasi teenindama. Meie pood on lahti olnud üheksa kuud. Ise me jääme müügitulemustega rahule, loodetavasti jäävad ostjad ka meiega rahule. Kui aasta-kahe pärast hakkab ehitustegevus tavapärasel viisil jälle laienema, siis jagub ka kõigile kauplustele tööd parasjagu,” arvas Anne Kumpas.

Bauhofi üheks trumbiks pidas juhataja väliaeda ja istikute müüki. Seda osa tahab Bau-hof edasi täiendada ja laiendada.

Plussiks pidas Anne Kumpas sedagi, et parkla mahutab palju sõidukeid. “Pood ja parkla on ühel tasapinnal. Käruga saab ilusasti auto juurde sõita. Kassade programm on kiire. Järjekorrad tekivad vaid siis, kui ostjaid tõesti mõnel päeval korraga väga palju poodi juhtub,” teavitas Anne Kumpas.

Saaremaa tarbijate ühistu Rehemäe ehitusmaterjalide poe juhataja Tõnu Salda ütles, et mingil määral on uute poodide tulek ka Rehemäel tuntav. Käivet mõjutab ka majandussituatsioon tervikuna. “Ostjaid jagub igale poole. Ma ei ole märganud, et K-rauta tulekuga meie poodi vähem külastataks. Inimesed käivad kõik poed läbi.

Võrdlevad hindasid ja sortimenti. Eks meilgi ole oma kindlad kliendid välja kujunenud. Igal poel on oma eelistused. Ostjale peab jääma valikuvabadus,” arutles Tõnu Salda.

Kihelkonna maantee ringtee äärse Kellamäe ehitustarvete poe müüja Ago Kokk ütles, et ostjaid käib poes stabiilselt nii nagu ikka. “Ostjad ise ütlevad, et meie poest saab kauba kiiresti kätte. Järjekordi meil praktiliselt ei tekigi. Ja ega meil ainult Kihelkonna, Kärla ja Lümanda inimesed käi. Teisest Saaremaa otsast käiakse ikka ka,” väitis Ago Kokk.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 85 korda, sh täna 1)