Saaremaa kalanduspiirkonna juhiks sai Taavi Nuum

Saaremaa kalanduspiirkonna juhiks sai Taavi Nuum

 

Saare maakonna kalanduspiirkonna tugigrupi MTÜ Saarte Kalandus tegevjuhiks valiti Taavi Nuum (fotol).

“Eelkõige motiveeris mind võimalus panustada rannapüügi püsimajäämisse Saaremaal,” põhjendas Taavi Nuum tegevjuhi kohale kandideerimist: “Olen ise ka väikesest peale kala püüdnud ja selles mõttes on see hingelähedane teema,” lisas Nasvalt pärit Nuum, kelle tööleping kehtib 2013. aasta lõpuni.

1998. aastal Saaremaa Ühisgümnaasiumi lõpetanud Taavi Nuum on hariduselt geograaf. Nuum on muuhulgas töötanud Eesti Rohelise Liikumise juhatuse esimehena, viimased pool aastat püüdis ta püügilaevadel kala Austraalias. Nuum ütles, et kodukanti tagasitulemine mõlkus tal mõttes juba mõnda aega, kuid seni polnud sobilikku töökohta.

Nuum ütles, et MTÜ Saarte Kalandus tegevust võib lugeda kordaläinuks, kui kohalike rannapüügisadamate olukord paraneb ja paranevad kalurite võimalused ennast ja oma peret kalapüügist ära elatuda.

Möödunud aasta lõpul moodustatud MTÜ Saarte Kalandus liikmeteks on Saare maakonna kalurid, ettevõtjad ning valdade esindajaid. MTÜ põhiliseks ülesandeks on taotleda Euroopa Liidu struktuurfondidest raha rannapiirkondade arenguks.

Juulis avas PRIA taotlusvooru, mille eesmärk on võimaldada Eesti kalanduspiirkondadel sarnaselt põllumajandussektoris juba käivitunud LEADER-meetmele välja töötada iga piirkonna arengustrateegia ning edaspidi ka tegevuskavad nende ellurakendamiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 57 korda, sh täna 1)