Jaanus Tamkivi võõrustas kolleege kodusaarel

Jaanus Tamkivi võõrustas kolleege kodusaarel

POSITSIOON POSEERIMISEKS POLE PAHA: Küllap nii oleks öelnud Eesti üks endisi keskkonnaministreid kolleegidele Kaali kraatri serval. Eile tundsid nii Läti minister Raimonds Vejonis (vasakul) kui Leedu keskkonnaministri asetäitja Raimundas Paliukas (paremal) Jaanus Tamkiviga kõrvuti seistes koostööks tugevat küünarnukitunnet.

Traditsiooniline Balti riikide keskkonnaministrite töökohtumine toimus eile Saaremaal. Saarlasest minister Jaanus Tamkivi tundis heameelt, et sai kolleege võõrustada just oma kodusaarel.

“Mul oli meeldiv võimalus oma kodusaart näidata. Pärast tõsist arutelu Georg Ots spaas, kus üheks põhiliseks teemaks oli pandipakendi süsteemi käivitamine, sõitsime Kaali meteoriidikraatrit vaatama. Sealt edasi Angla tuulikumäele, Maasi maalinnale ja Muhusse,” rääkis Tamkivi Oma Saarele.
Vaeti ka kliimamuutustega seonduvat ja energeetikaprobleeme. “See valdkond Euroopa Liidu tasandil teeb Balti riikidele muret. Väga karmid regulatsioonid võivad muuta energiatootmise võimalusi.

Meil elektrienergiat kusagilt sisse tuua pole, välja arvatud Venemaalt, kuid usun, et kõik mõistavad, mida tähendab see riikide julgeolekule. Seetõttu tuleks Balti riike käsitleda energia tootmise seisukohast eritingimustega,” toonitas Tamkivi.

Eestiski on viimastel aastatel kerkinud mitmel pool tuuleparke, mis pole alati elanike hulgas positiivset vastukaja leidnud.
Jaanus Tamkivi sõnul kohustab Euroopa Liit meid 2020 aastaks kakskümmend protsenti elektrienergiast tootma taastuvenergia-allikatest.
“See tähendab, et selleks ajaks peaks meil oleme tuuleparke kuus korda praegusest rohkem. Tõesti – kuhu neid paigutada, kuidas nende planeeringutega hakkama saada, see on väga tõsine ülesanne. Tõsi, paljudele inimestele tuulegeneraatorid visuaalselt ei meeldi,” märkis minister.

Oma Saar palus ministri hinnangut ka maakonna tuntud turismiobjektide kohta, mida kolme riigi valitsusliikmed eile külastasid ja mille korrastamist on toetanud Keskkonnainvesteeringute Keskus.
“Kaali, Angla ja Panga pank on heaks näiteks, et eraettevõtja on suutnud need paigad väga hästi korda teha ja suudab neid ka korras hoida. KIK on riigipoolselt ettevõtjat toetanud ja usun, et niiviisi võikski see koostöö jätkuda.

See on ka loogiline ja normaalne, sest nimetatud objektid peavad korrastatuna tagama meie arvukatele külalistele selle, et neil midagi ilusat ja unikaalset vaadata oleks,” tõi minister koostööst kujuka näite.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)