Ametkonnad kontrollisid Kaarma majutusasutusi

Eelmisel nädalal kontrollisid piirivalveamet, maksu- ja tolliamet, kodakondsus- ja migratsiooniamet ning Kaarma valla esindaja Kaarma valla majutusasutusi.

“Kontrollimise eesmärk oli turismiseaduse täitmise järelevalve teostamine, Eestis ebaseaduslikult viibivate või töötavate isikute avastamine, sigarettide, alkoholi ja muude kaupade ebaseadusliku käitlemise avastamine,” ütles KMA pressiesindaja Maimo-Lii Paloveer.

Ta märkis, et Kaarma valla majutusasutustes on kord majas ja lisas, et võrreldes varasemate aastatega esines tänavu turismiseaduse täitmise osas eksimusi tunduvalt vähem.

Paloveeri sõnul oli sel korral peamiseks eksimuseks grupinimekirjades turismiseaduse paragrahvist 24 tulenevate nõuete puudulik täitmine.
“See tähendab, et mõne grupi puhul polnud märgitud näiteks täpseid isikuandmeid,” selgitas ta, täpsustades, et mõnikord oli jäetud märkimata kas sünniaeg või elukoha aadress.

Vastavalt kehtestatud nõuetele peab majutustteenust kasutanud isik esitama täpsed kontaktandmed, kontaktaadressi ja isikuandmed. Praktikas on esinenud juhtumeid, mil külastajaid pole nõuetekohaselt registreeritud.
“Külastaja jäeti regitreerimata, majutusasutuses registreeriti ainult arve tasuja, kuid samas toas teenust kasutanud isikud jäeti registreerimata,” kommenteeris KMA pressiesindaja.

Ka on esitatud valesid või puudulikke andmeid. “Kontrollkäike on ka eelnevatel aastatel korraldatud ja plaanitakse jätkata järgmistelgi aastatel,” lisas Paloveer.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)