Vähkide suursmugeldamise uurimine kestab

Juba 2007. aasta jaanuarist algatatud kriminaalmenetlus jõevähkide Saaremaalt Soome smugeldamise uurimiseks veel kestab ja Lääne ringkonnaprokuratuur loodab menetlusotsuseni jõuda lähima paari kuu jooksul.

Saaremaa kõigi aegade suurima vähismugeldamise uurimiseks algatatud kriminaalasi käsitleb loodusliku loomastiku kahjustamist. Nimelt jäi saarlane Vello 2006. aasta septembri algul Kuivastu sadamas keskkonnainspektoreile vahele oma maasturiga, millesse oli laaditud üle 2000 Saaremaalt ebaseaduslikult püütud jõevähi.

“Isik on kriminaalmenetluse raames kahtlustatavana üle kuulatud 15. jaanuaril 2007, süüdistust esitatud ei ole,” ütles riigiprokuratuuri pressiesindaja Gerrit Mäesalu Oma Saarele. “Kriminaalasjas rohkem isikuid kahtlustatavana üle kuulatud ei ole ning asjaolude selgitamine jätkub.”

Tegemist oli rekordilise ebaseaduslikult püütud vähikogusega. Vellol ei olnud vähikoorma kohta ette näidata ühtegi dokumenti. Mehe väitel olid vähid mõeldud oma tarbeks ja osaliselt olevat ta need ise püüdnud, kuid ka kokku ostnud.

Pärast jõevähkidel surmatõbe põhjustava nakkuse avastamist eelmisel aastal Põduste jões keelati Saaremaal vähipüük, ja seda ka tänavuseks aastaks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)