
MURE ALLIKAS: Fotol ei ole küll Volvo rehvi lõhkunud löökauk Smuuli tänaval, kuid sõidukeile ohtlikke süvendeid võib Kuressaare tänavais leida mujalgi.
Kuu aega tagasi Kuressaares Smuuli tänaval löökaugus oma Volvo rehvi lõhkunud ettevõtja Urmas esitas linnale kahjutasunõude, kuid linnavalitsus soovib enne selle rahuldamist tõendite esitamist.
“Leidsin, et olen paarkümmend aastat ausalt maksusid maksnud ja nüüd võiks ka kohalik omavalitsus mulle appi tulla,” ütles Kuressaares elav Urmas Oma Saarele.
Esialgu linnavalitsus keeldus mehe esitatud 2700-kroonist nõuet hüvitamast, nõudes tõendeid, et rehv läks puruks just Smuuli tänaval enne Tallinna tänavaga ristumist.
“Avalikus teenistuses peab kõik olema tõendatud,” nentis Kuressaare linnavaranõunik Margo Sooäär.
Tema sõnul piisaks ehk fotost, sündmuskohale kutsutud politseinike ütlustest või ka lihtsalt manukate sõnadest, kuid Urmasel pole tõendiks tuua midagi peale ta oma ausõna.
Kohaliku omavalitsuse või trassikaevude omanikfirmade (näiteks Kuressaare Soojus, Veevärk või sidefirmad) vastu esitatud kahjutasunõuetest pole küll avalikkuses seni midagi kuulda olnud, kuid siiski on linnavalitsus lõhutud sõidukite omanikele paaril korral kahjutasu maksnud.
Linnavalitsuse jurist Vilma Kippak ütles Oma Saarele, et veel tema advokaadibüroos töötamise ajal nõustas ta kodanikku, kes esitas linna vastu nõude ja ka sai hüvitust küsitud summast poole ulatuses.
“Usun, et ka praegusel juhul linn mingi osa hüvitab,” nentis Kippak. Praegu on aga asi tema sõnul tõendite puudumise taga kinni.
Linna õigusnõunik osutas, et ka ühe Roomassaares aset leidnud autolõhkumise korral maksis linn mõni aeg tagasi omanikule hüvitist. Seisukohta on linnalt küsitud ka kahjujuhtumi puhul, kus ühe korterelamu hoovis kasvanud puult kukkus oks auto peale. “Ja kuna autosid on üha rohkem, tuleb ka selliseid aukusõitmise juhtumeid järjest rohkem ette,” märkis Kippak.
Vilma Kippaku sõnul pidi Urmase kiirus aukusõitmise hetkel olema päris suur, kuigi enne ristmikku pidanuks ta kiirust maha võtma. “Minu seisukoht on, et ta esitas meile uhiuue rehvi maksumuse, kuid lõhutud kumm ei olnud päris uus,” lisas Kippak.
Urmase sõnul sõitis ta reedese tipptunni, kella 17–17.30 ajal maksimaalselt 30 km/h. “Ühel hetkel käis plõks, mina pöörasin paremale Tallinna tänavale, pidasin auto kinni ja avastasin, et rehv on puruks,” sõnas mees.
Linnavalitsuse jutu peale, et ta pidanuks tõendeid esitama, kostis Urmas: “See tähendanuks kella viiest õhtupoolikul terve Smuuli tänava kinnipanekut ja suurt ummikut.”
Mees lisas, et tal on plaan juhul, kui linn kahju ei hüvita, kirjutada end sisse Kaarma vallas asuvasse suvilasse ja maksta edaspidi oma maksud Kaarmale.
Kas Kaarma vald maksab kahjud vastuvaidlematult välja?Arvan,et pead neilegi tõendama,et lõhkusid rehvi just selles augus!
Kaarma vallale tuleb kaasa tunda, kui ärimees Urmas ennast suvilasse sisse kirjutab
Ega Kuressaare linnavalitsus ei saa ka midagi suurt teha, sest löökaukude jooksev parandamine käib mõnedele lastega naisautojuhtiudele närvidele, kes kohe ajakirjanik Viktoria Lummole kaebama lähevad, kui kuskil Kuressaare tänavatel löökauke parandatakse.
kas ärimees urmas üldse teab, mis maksu ta kohalikule omavalitsusele maksab?
sul pole ikka kupli all kõik päris korras vist – täiesti isiklik arvamus, kui arvad vastupidist, siis vaidle vastu
Kommentaatorite küünilisus on jahmatamapanev??? Või ehk ongi Kuressaare tänavad tõesti korras? Pugege teki alt välja ja ärgake teadmisest, et “meie kodulinn on muionasjutuliselt kaunis”
Loomulikult tuleb tõestada, ärimehel peaks ju olema mobiil millega pilti teha? Iseenesest on Urmasel õigus, keegi peab vastutama nende kehvade teede eest.
ja õigesti nõuab!
Õige ärimees vaatab hoolega, kuhu ta oma raha paneb, mitte ei larista niisama tühja, ning seega ei osta igasugust tilulilu. Kui ikka telefon on ainult helistamiseks, jäävad igasugused kaameraga vidinad kõrvale.
peab linn kahjunõude maksumaksjale tasuma ja pidama tasutud summa kinni linnavaranõuniku töötasult, sest nimetatud löökauk “ehib” ka täna Smuuli-Tallinna tänava ristmikku. Kui kassipoeg kakib (nii kirjutati nõukogude ajal, kuid tänases trükimeedias kirjutatakse selgelt – sittus) nurka, siis pistetakse ta ninapidi sisse, et vaene loom aru saaks, et tuppa sittuda pole kombeks ning näib, et sama meetodit tuleb kasutada ka linnavaranõuniku tähelepanu juhtimiseks konkreetsetele löökaukudele!
Sõiduteed linnas ON jubedad! Kas keegi vaidleb vastu? Minge sõitke kasvõi Piiri tänavale! Abilinnapea kodumaja esine tänav on aastaid masendavas seisus!