Ärimees Sagur plaanib Pangale militaarset matkarada (5)

Ärimees Sagur plaanib Pangale militaarset matkarada

 

MTÜ Panga Areng esitas Saaremaa keskkonnateenistusele kooskõlastamiseks projekti militaarse sisuga matkaraja väljaarendamise ja päikesekella paigaldamiseks Panga pangale.

Saaremaa keskkonnateenistuse looduskaitse spetsialist Piret Lang kommenteeris Oma Saarele, et kooskõlastuse taotlus jõudis keskkonnateenistusse alles üleeile ja vastust pole veel jõutud formuleerida.

“Inimlikust aspektist ma sellele projektile küll takistusi ei näe,” märkis Lang ja lisas, et keskkonnateenistus peab selles osas veel konsulteerima ka riikliku looduskaitsekeskusega.

“Seal plaanitakse kasutada olemasolevaid teid, teha saepurust rada,” selgitas Lang. “Objektid on huvitavad, mida inimestele näidata tahetakse.”
MTÜ Panga Areng juhatuse esimees Alver Sagur ütles, et praegu ei ole asi veel üldsegi kindel, sest peab ära ootama keskkonnateenistuse vastuse, kuid kooskõlastuse saamisel on plaanis matkarada valmis teha järgmiseks turismihooajaks.

Tema sõnul on Panga panga kandis palju sõjaaegseid mälestusi, mida võiks inimestele näidata. “Samuti paneksime sinna esimese Saaremaa päikesekella,” ütles Sagur, lisades, et see oleks valmistatud dolomiidist. Saguri sõnul seisneb matkaraja idee selles, et inimesel oleks Pangal rohkem tegevust.

“Külastajad saaksid matkaraja kaardi ja looduses jalutada,” lausus ta ja selgitas, et plaanitava raja ligikaudne pikkus on 2 km. “See jääks Natura ala sisse,” märkis Sagur.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)