Roomassaares hakkab tööle teisaldatav asfaldibaas

Roomassaares hakkab tööle teisaldatav asfaldibaas

ASFALT RINGTEELE: Roomassaares tööle hakkav moodne ja mobiilne asfaldibaas suudab päevas toota 1000 tonni teekatet.

Alates kolmapäevast alustab Roomassaares tööd Teede REV-2 asfaldibaas, mis hakkab tootma teekatet Kuressaare ringtee rekonstrueerimiseks.

Trev 2 Gruppi esindav Mart Arusoo rääkis Oma Saarele, et asfaltkatte tootmist alustatakse kolmapäeval ja tehakse kuni septembri lõpuni, võib-olla ka paar nädalat oktoobri alguses. “Paljuski sõltub ilmadest, kui ilmad soosivad, saame asjadega kiiremini ühele poole,” märkis Arusoo. Tema sõnul teeb katte tootmise keeruliseks see, et toodetava katte peab kohe ära laduma. “Tootmisel on selle temperatuur 170 kraadi ja see ei tohi enne teele panemist kuigi palju jahtuda,” ütles Arusoo ja selgitas, et minimaalne temperatuur tohib olla kuni 140 kraadi.

Teisaldatav asfaldibaas on aga uudne just selle kerge transporditavuse pärast. “See on mobiilne ja seda saab rekkadega kergelt ühest kohast teise transportida,” märkis Mart Arusoo. Ta lisas, et see asfalditootmise baas on äsja soetatud Soomest. “Tootmisprotsessi poole pealt ei erine teistest asfaldibaasidest,” selgitas Arusoo.

“Päevas suudab baas toota 1000 tonni katet,” mainis ta, selgitades, et kokku vajatakse Kuressaare ringtee rekonstrueerimistöödeks katet ligi 16 500 tonni. Teekatte aluskihis kasutatavad mineraalmaterjalid on pärit Saaremaalt, pealiskihi tardkivim on aga toodud Soomest.

“Katte jaoks vajalik bituumen tuleb Tallinnast või Leedust,” ütles Arusoo. Tema sõnul on Kuressaare ringtee uue teekatte garantiiaeg 5 aastat. “Tegelikult peaks selline teekate arvestuslikult kestma ka 15–20 aastat, kuid meie teede pealiskihti lõhuvad nii naelkummid kui ka sool,” märkis Arusoo, lisades, et see vähendab teekatte eluaega tunduvalt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 90 korda, sh täna 1)