Eesti naisühendused koguvad toetust Gruusia naistele

Eesti Naisteühenduste Ümarlaud võttis oma suvekoolis vastu pöördumise Gruusia toetuseks, mis läkitati Euroopa Women’s Lobby liikmesorganisatsioonidele ja Euroopa avalikkusele. Eesti naised on alustanud ka raha kogumist Gruusia naiste toetuseks.

Suvekoolis Saaremaalt käinud Saaremaa Naiste Ümarlaua koordinaator Laine Tarvis ütles Oma Saarele, et Eesti Naiste Ümarlauda kuuluva Eesti naisuurimus- ja teabekeskuse partnerorganisatsiooniga Gruusias People’s Harmonious Development Society on eesti naistel ka ühendus olnud ning eilse seisuga on gruusia emadel ja naistel tekkinud lootus rahule.

“Gruusia naised toonitasid eile saadetud meilis, et saabumas on humanitaarabi,” edastas Tarvis, lisades, et grusiinide jaoks on hästi oluline, et esimesed abistajad olid just ukrainlased ja eestlased. “Gruusia naised kirjutasid ka, et Vene tankidest hullemadki veel olid olnud marodööritsejad, bandiidid, kes olnud kasakad ja osseedid,” rääkis Tarvis.

Gruusia naisorganisatsiooni liikmed on külastanud paar aastat tagasi ka Kuressaaret ning nendega oli toona võimalik kohtuda kultuurikeskuses. “Nad olid väga elurõõmsad ja toimekad,” meenutas Tarvis.

Eesti Naiste Ümarlaud märkis oma pöördumises liikmesorganisatsioonide ja Euroopa avalikkuse poole, et sõdades kannatavad eelkõige rahulikud elanikud, naised ja lapsed ning Gruusia naised ootavad meilt toetust ja abi nende riiki rünnanud agressori peatamisel. “Ajalool ei tohi lasta korduda,” toonitatakse pöördumises.

“Ajalugu on piisavalt tõestanud, et võimule ja allumisele rajatud suhted riikide vahel, naiste vähene sõnaõigus sõjaliste konfliktide puhul ja rahuläbirääkimistel ei vii positiivsete ja rahumeelsete tulemusteni,” seisab pöördumises, kus rõhutatakse ka, et agressioon tuleb viivitamatult peatada kõigi Euroopa riikide jõulisel üksmeelel, kuna vastasel juhul võivad ohtu sattuda ka teised väikeriigid ja rahu kogu Euroopas.

“Venemaalt saadav gaas ja nafta ei tohi valitsuste silmi sulgeda nimetatud ohtude ees,” toonitavad eesti naised, kelle hinnangul peavad Euroopa riikide naised aktiivselt sekkuma tekkinud sõjalise konflikti lahendamisse ja pöörduma sellekohaste avaldustega oma riikide valitsuste poole. Toonitatakse, et Gruusia riigi ründamine Venemaa poolt, vägivald Gruusia naiste ja laste vastu, noorte meeste tapmine, mis seab ohtu väikeriigi ja rahvuse eksistentsi, ei tohi jääda kiire hukkamõistu ja karistuseta.

Tarvis, kes on ka Eesti nais-ühenduste eestseisuse eesistuja, kutsub kõiki naisühendusi Gruusia naisi toetama. “Tbilisis on naised kodanikualgatuse korras alustanud sõjapõgenike abistamist, eeskätt toitlustamist, ja meil oleks võimalik neid rahaliselt toetada,” rääkis Tarvis, kelle sõnul saab toetuseks raha üle kanda Eesti Naisteühenduste Ümarlaua Sihtasutuse kontonumbrile 221034432643 märgusõnaga “Gruusia”. Kokku plaanivad Eesti naisühendused koguda gruusia naiste toetuseks 1000 eurot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)