Eesti Instituut kaardistab kontserdi- ja näitusepaigad

Eesti Instituut on käivitanud projekti, mille eesmärgiks on kaardistada Saare maakonna potentsiaalsed kontserdi- ja näitusepaigad.
Projekti koordinaator Ruudu Raudsepp ütles Oma Saarele, et nende kaugem eesmärk on kaardistada Eesti kõigi maakondade kontserdi- ja näitusekohad koos tehniliste parameetritega – ruumi suurus, mahutavus, valgustus, rendihinnad jne.

“Sel aastal oleme aga käivitanud pilootprojekti, mille käigus viime kontserdi- ja näitusepaikade kaardistamise esialgu läbi vaid kolmes maakonnas – peale Saaremaa veel Pärnu- ja Jõgevamaal,” rääkis Raudsepp. “Kuid loodetavasti juba järgmisel aastal saame projektiga edasi minna ja kaardistada järgmiste maakondade kultuurilised tegevuspinnad.”

Projekti lõpptulemusena peaks valmima Eestimaa potentsiaalsete kontserdi- ja näitusepaikade andmebaas, mis oleks interneti vahendusel kättesaadav kõigile kultuuritöötajatele ja kultuuriürituste korraldajatele.
“Säärase andmebaasi abil oleks kontserdikorraldajal väga hõlbus leida näiteks kammermuusikakontserdi korraldamiseks Saaremaal sobilik saal, mis mahutaks minimaal-selt 150 kuulajat ning kus oleks olemas head olmetingimused nii külastajale kui ka artistidele,” tõi Ruudu Raudsepp praktilise näite.

Potentsiaalsete kontserdi- ja näitusepaikade kaardistamisel on projekti elluviijad tähelepanu alla võtnud nii professionaalsed galeriid ja kontserdisaalid – sh ka kultuurimajad – kui ka muud paigad, mis põhimõtteliselt sobivad näituste ja kontsertide korraldamiseks (näit raamatukogud, kirikud, mõisad, koolimajad jne).
“Selle projekti abil loodame avalikkusele paremini esitleda mitmeid kultuuriüritusteks sobivaid kohti, mis seni pole ehk kultuurikorraldajatele teada olnud, kuid mis samas vääriksid enamat tähelepanu,” selgitas Raudsepp.

Saaremaal on projekti läbiviijad külastanud juba enamikku valdadest ning Ruudu Raudsepa sõnul on kontserdi- ja näitusepaikade kaardistamine siin läinud väga sujuvalt. “Esialgne Exceli vormis koostatud andmebaas peaks korrastatud kujul valmima septembrikuu jooksul,” märkis ta.
Kontserdi- ja näitusepindade kaardistamise projekt on kultuuriministeeriumi kaunite kunstide osakonna ja Eesti Instituudi ühisettevõtmine. Kaardistamist aitavad läbi viia TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tudengid ning kaardistatavate kohtade nimekirja koostamisel on suurt abi osutanud maavalitsuste kultuuritöötajad.

Eesti Instituut asutati 1989. aastal ja selle peamine eesmärk on levitada teadmisi Eesti ühiskonna kohta, tutvustada teistes maades eesti kultuuri ning edendada kultuurisuhtlust Eesti ja muu maailma vahel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 70 korda, sh täna 1)