Saarlased tulid Eliitkomando võistlustel teiseks (1)

Laupäeval võistlesid päästekomandod “Eliitkomando” tiitli nimel, ning Saaremaa sai Rakvere järel teise koha. Kokku osales 12 võistkonda.
Nädalavahetusel oli Pärnu -Jaagupis kaks võistlust. Reedel olid tuletõrjespordi meistrivõistlused ning laupäeval selgus parim komando.

Võistlustel osales seitse saarlast: Tõnet Trave, Alar Raamat, Vaiko Vatsfeld, Allar Anderson, Andrus Kont, Heiki Sink ja Tõnis Põlluäär.

“Meistrivõistlustel reedel lõid nad kaasa mootorpumbaga hargnemise alas ja laupäeval Eliitkomando võistlustel esindasid Saaremaa päästeosakonda,” ütles Reimo Raja päästeameti avalike suhete büroost.
Tuletõrjespordi meistrivõistlustel osalejad puutuvad kokku vee ja tulega, ületavad takistusi, moodustavad aja peale mitmesuguseid voolikuühendusi ning ronivad konksredeliga kõrgustesse.

“Tuletõrjesport ei ole mitte ainult kutseliste päästjate spordiala, vaid sellega saavad tegeleda kõik huvilised,” ütleb võistluste korraldaja Leonid Fjodorov.
Tuletõrjespordi meistrivõistlustel osalevasse meeskonda kuuluvad nii täiskasvanud kui ka noored vanuses 15–17 eluaastat. Individuaalaladel võistlevad ka 14-aastased ja nooremad ning naised.

Päästetööde normharjutuste võistlustest “Eliitkomando” võtsid osa ainult kutselised päästjad. Võistkonnad moodustati komandode või päästeosakondade liikmetest. “Sisuliselt võetakse mõõtu praktilistes harjutustes, mis on päästetöötajate igapäevase väljaõppe üks osa,” selgitab Fjodorov, lisades, et võisteldi kolmel alal: aja peale riietumine, imiliinimoodustamine ja autopumba hargnemine.

“Eliitkomando” võistlusest on plaanis teha iga-aastane traditsioon selgitamaks välja praktiliste oskuste poolest parim päästekomando Eestis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 44 korda, sh täna 1)