Laadla leivapäev üllatas osavõtjate rohkusega (4)

Laadla leivapäev üllatas osavõtjate rohkusega

SOOJA LEIBA, MÕTELGE: Leivapäeva korraldaja Jone Koppel sätib laste tehtud kaapekakke ahjuvalmis.

Laupäeva õhtul küpsetati Laadla poe õuel leiba ning kõik huvilised said seda maitsta. Poe omaniku Jone Koppeli eestvedamisel korraldati Laadla poe õuel taas leivapäev, kus sai nautida muusikat, rahvatantsu, süüa sooja koduleiba ja suitsulesta.

Kella viieks oli kiigeplats inimesi täis ja neid tuli aina juurde. Kaupluse lähedale pargitud autod moodustasid paarikilomeetrise rivi, mis omakorda meelitas möödasõitjaid peatuma ja uudistama.

Torgu meesansambli poolt esitatud Eesti lipulaulu saatel heiskas sinimustvalge lipu Kihnu Virve, kes ütles ka tervitussõnad.

Seejärel kutsuti kõik huvilised sinna, kus juba suitses leivaahju korsten, sest aeg oli leivatainast hakata ahjupanemiseks ette valmistama. Kogu toimingut kommenteeris õhtujuht Õie Väli. Kõik kohalolijad said teada, et rukkileiva söömisega tekib kiiresti täiskõhutunne ning paraneb ka soolestiku töö.

Õie Väli selgitas ka lastele ja täiskasvanutele, miks vanasti ei pandud kunagi leiba lauale nii, et alumine koorik jäi üles – see pidavat riiu majja tooma. Seejärel läksidki leivad ahju…

Lapsed said veel kaapekakku vormida. “Kes ise kodus leiba küpsetavad?” küsis Õie Väli rahvalt. Tõusid vaid mõned üksikud käed.

Et leiva küpsemine võtab oma aja, sai rahvas vahepeal vaadata Taritu rahvatantsijaid, kuulata Kihnu Virve ja ta ansambli laule ning muidu lustida. Inimesi jagus igale poole. Liikusid poes, kiikusid külakiigel, jalutasid tiigi ääres, istusid laudade taga ja kontserdiplatsil. Elevust tekitas seegi, kui kohale sõitis mootorratastel Reporter, eesotsas Tanel Talvega.

Varsti paistis väikese maja juures järjekord. Lähemalt uurimisel selgus, et leib on valmis saanud ja seda juba jagatakse. Aknast ulatati kõigile taldrik, millel olid leib, suitsulest ja tükk võid. Soe leib… maitses imehästi. Sellist leiba poest ei saa. Tahaks loota, et sõrulaste korraldatud leivapäev aitab kaasa sellele, et koduse leiva küpsetamise retseptid ja traditsioonid ei unune ja need pärandatakse edasi. Selleks, et järgmistel üritustel tõuseks kätemeri, kui keegi küsib, kes on küpsetanud kodus leiba.

Lisaks leivale sai maitsta ka suppi ja pannileiba.

Uudistajaid ummistasid ka väikese sepikoja, kus Valjala sepad demonstreerisid oma sepatöö oskusi. Väikesed poisid seisid järjekorras, sest neil lubati sepalõõtsa tõmmata. Kiirelt valmisid meistrite käes sepised, mida uudistajad imetlesid. “Ma tahan ka sepaks saada, sest siis saab teha selliseid asju nagu sa ise tahad,” arvas üks väike poiss. Seppadele lisaks näitas oma käsitööoskusi ka käsitööühistu Tiiu Tanu, kelle tooteid sai osta ja imetleda ning kohapeal sai näha ka vastvalmivaid esemeid.

“Üritus läks igati korda ja rahvast oli nagu murdu,” ütles ka korraldaja Jone Koppel, kelle sõnul oli rahvast nii palju, et kõik asjad said arvatust varem otsa. “Loodetavasti tuleb järgmisel suvel ka neljas leivapäev,” lisas ta. Ka Kihnu Virve lubas Laadlasse tagasi tulla, sest ta istutas poe taha puu, mille kasvamist ta oma eluajal veel näha tahtis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)