Pärsama Rukkilille talu tõmbab puhkama stressis sakslasi (2)

Pärsama Rukkilille talu tõmbab puhkama stressis sakslasi

HUBANE RUKKILILLE PUHKEMAJA: Birgit ja Thomas Laleicke uurivad puhkemaja elutoas Saaremaa kaarti ja arutavad, kui hea koha peal Rukkilille talu asub – keset Saaremaad puhast loodust.

Kui Saksamaalt pärit Birgit ja Thomas Laleicke 2005. aastal Pärsama külas asuva talukompleksi ostsid, olid hooned väga kehvas seisus. Tänaseks on Laleicked vanast laudast puhkemaja teinud, taluhoone üles vuntsinud ja avasid juulis oma uksed esimestele puhkajatele. Seni on peamisteks huvilisteks olnud sakslased.

Praegu on valmis neljakohaline puhkemaja ja kolmele inimesele mõeldud korter. Korter asub talumajas, mille teises pooles elab pererahvas ise. Kompleksi edasi arendades on Laleickedel plaanis välja ehitada ka katusealune korter, ehitada saun, ööbimiskoht jalgratturitele ja elektrita metsamaja, võib-olla osta mõned paadid ning võtta lambad. Plaane on mitmeid. Kuna esimeste külaliste võõrustamisest on möödas alles napp kuu, on aega plaane ellu viia küllalt.

Seda enam, et Eesti kunsti Saksamaale müümisest ning
turundusvaldkonnast tagasi tõmbunud 56-aastane Thomas kavatsebki turismile keskenduma hakata. “Siin talu juures on alati tööd,” rääkis ta. 54-aastane Birgit töötab Tallinnas Kadrioru saksa gümnaasiumis saksa keele õpetajana ja korraldab eesti-saksa õpilasvahetust.

Birgit, kelle ema 1940-ndatel aastatel Eestist Saksamaale läks, on seega Eesti juurtega ning nüüd tagasi Eestis. Thomas on aga põline sakslane. Saksamaal käib abielupaar endiselt päris tihti, kuna pere kolm last õpivad ja töötavad just seal. Samamoodi käivad lapsed Eestis puhkamas.
Kokku on perel neli elukohta: Pärsama talu, kodud Tallinnas ja Loode-Saksamaa hansalinnas Lemgos ning suvila Hiiumaal.

Ehe maaelu

Just Hiiumaalt puhketalu mõte alguse saigi. Nimelt käisid Laleickedel seal külas mitmed saksa sõbrad. “Neid sõpru tuli aga kogu aeg aina juurde,” naeris Birgit. Lõpuks otsustatigi Saaremaale talu osta ja oma sõbrad ja tuttavad sinna majutada.

“Meie klientuur on hoopis teine kui spaadel,“ rääkis Birgit. Abielupaari sõnul otsivad inimesed, kes Rukkilille tallu tulevad, eelkõige vaikust ja võimalust omaette olemiseks. Thomas rääkis, et näiteks Berliinis elavad äriinimesed väga stressirikast elu ning siinne vaikus ja loodus on neile puhkuseks just kõige parem.

Kuna reklaam on levinud peamiselt tuttavate kaudu ja suust-suhu, siis ongi senised külastajad olnud just sakslased. Pärsama metsade vahele on puhkama oodatud aga ka kõik teised.

“Siin on inimesed loodusega tihedas kontaktis,” rääkis Thomas. Maja ümber on Laleickede sõnul lausa apteek – ravimtaimi külluses –, akna tagant käib regulaarselt läbi rebane ning metsas elab põder. Saksamaal pole Birgiti ja Thomase sõnul nii ürgset loodust säilinud, seetõttu sakslasi siia tõmbabki.

Samuti elab Rukkilille talu läheduses kohalik talunik, kellelt on võimalik osta maapiima, võid ja mune. Karja Pagarist saab värsket saia ja leiba. Pärsama poest on puhkajatel võimalik osta muid vajalikke toiduaineid, et köögis endale maitsvaid roogi valmistada.

Kohalikega on Laleickedel endi sõnul tihe kontakt. Kuldsete kätega ehitusmehed on Saaremaa firmast Mert ja päris mitmeid abilisi on ka Pärsama külast. Laleickede sõnul aitab kohalikes jääd sulatada kas või see, kui eesti keeles “tere” öelda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 192 korda, sh täna 1)