Elektroonikaerialad nii kolledžis kui ka ametikoolis ootavad huvilisi

Eilsest kuni 13. augustini toimub Tallinna tehnikaülikooli Kuressaare kolledžis lisavastuvõtt elektroonikaeriala tasuta kohtadele. Ametikoolis jääb põhikoolijärgne elektroonik-monteerija eriala aga teist aastat avamata, kuigi lõpetanuid ootaks nii Saaremaal kui ka siit väljaspool lai tööpõld.

Kolledži direktor Anne Keerberg ütles, et pärast kolme- ja pooleaastast õpet saavad TTÜ Kuressaare kolledži lõpetajad rakenduskõrghariduse, mis ei jäta kunagi leivata. Näiteks avasid kaks kolledži lõpetajat oma elektroonika online-poe. Kolledži vilistlaste seas on ka müügi- ja projektijuhte ning teisi juhtival ametikohal töötajaid.

Varasemalt on Saaremaa elektroonikafirmade juhid Oma Saarele öelnud, et elektroonikavaldkonnas on pigem tööjõu- kui tööpuudus. Näiteks InCap Electronics Estonia OÜ juhataja, praegu lapsehoolduspuhkusel viibiv Allan Lipu sõnas pool aastat tagasi, et inimene, kes viitsib õppida erinevaid operatsioone ja samas võtab vastutuse tiimitöö eest, saab äsja uksest sisse astunutest palka kordades rohkem.

Ka Anne Keergebrg rääkis, et praegu töötab InCap-is kuus kolledži lõpetanud noormeest, kuid ettevõte võtaks lõpetajaid lausa kahel käel juurde. Samuti on ilmnenud, et koostöö oleks võimalik näiteks turvafirmaga Securitas, kus kolledži tudengid või lõpetanud võiksid töötada mitmesuguste projektlahenduste väljatöötajatena. “Tehnilistel erialadel on palgad
kõrgemad kui pehmetel,” kinnitas Keerberg.

Elektroonika õhtuses õppes

Kuressaare ametikoolis ei avata põhikoolijärgset elektroonik-monteerija eriala aga juba teist aastat järjest. Ametikooli infojuht Taavi Tuisk ütles, et põhjuseks on noorte kasin huvi eriala vastu. Viimane kolmeaastase kutsekeskharidust andva õppekavaga rühm alustab sel sügisel viimast õppeaastat.

“Põhikoolijärgse õppekava asendasime juba töötavale inimesele mõeldud paindlikus vormis 40-nädalase ehk üheaastase õppekavaga, kus õppetöö toimub peamiselt õhtusel ajal,” sõnas Tuisk. Esimene kursus alustas tema andmeil tänavu märtsis ja järgmisel kevadel kavatsetakse välja õpetada uus grupp elektroonikahuvilisi.

Elektroonik-monteerijaid hakati ametikoolis Saaremaa elektroonikafirmade jaoks välja koolitama 2001. aastal. TTÜ Kuressaare kolledžis alustati elektroonikutele rakenduskõrghariduse andmist 2002. aastal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)