Savisaar avaks Vabadussõja võidusamba 20. augustil

Tallinna linnapea Edgar Savisaar soovitab Vabadussõja võidusamba avada järgmise aasta 20. augustil ehk taasiseseisvumispäeval.

Savisaar kirjutas oma blogis, et ei näe mingit probleemi, kui võidusammas avatakse järgmisel aastal näiteks 20. augustil.

“Hoopis vastupidi. Sellega saaksime veel kord sümboolselt siduda ühte Eestile esimest korda vabaduse toonud võidu Vabadussõjas ja praeguse vabaduse toonud 1991. aasta ajaloolised augustipäevad,” lisas 1991. aasta augustis peaminister olnud Savisaar.

Keskerakonna esimehe sõnul oleks samba avamine Vabaduse väljaku valmides märksa kohasem, kui oleks seda avatseremoonia lahtikaevatud ehitusplatsi serval.

“Kuhu seal rivistada kaitseväelased, diplomaatiline korpus ning kuhu peaks telekaamerad peitma oma silmad,” kirjutas ta. “Kui eesmärgiks on Eesti maine tõstmine oma rahva ja maailma silmis, siis oleks kõige targem avada võidusammas koos Vabaduse väljaku valmimisega.”

Linnapea kinnitas, et praegune Tallinna võim on teinud enda poolt kõik võimaliku, et 2002. aastal püstitatud Vabaduse kellale ja selle kaaslasele võidusambale kohane väärikas väljak lõpuks ometi valmis teha.
“Ka praegune Eesti valitsus on võidusamba rajamiseks tublisti pingutanud,” lisas ta. “Terve Eesti võidaks, kui uuendatud väljak ja uus sammas avatakse koosmeeles.”

Savisaar avaldas arvamust, et uus Vabaduse väljak ja võidusammas annavad hoopis uue tooni meie riigi taasiseseisvumise 20. aastapäevale 2011. ja Eesti riigi 100. aastapäevale 2018. aastal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)