Saaremaa Neidudekoor osales ooperipäevade galakontserdil

Saaremaa Neidudekoor osales ooperipäevade galakontserdil

KOKKUHOIDEV JA ÜKSMEELNE: Saksamaal Bad Arolseni barokklossi taustal.

Saaremaa ooperipäevade 25. juulil toimunud suurejooneline galakontsert paelus publikut mitmekesise kava ja nauditavalt kõrgtasemel esinejatega. Õhtu jooksul esitati täissaalile ooperiklassika rikkalikust varamust nii tuntumaid orkestripalu kui ka soolo- ja koorinumbreid.

Vanemuise sümfooniaorkestrit dirigeerisid Eri Klas ja Carlos Spierer. Solistidest esinesid Saaremaa juurtega Ain Anger ja Andres Köster, lisaks neile Heli Veskus, Rauno Elp ja Helen Lokuta. Külalistena osalesid galakontserdil Moskva Suure Teatri solistid Anna Aglatova ja Mihhail Diakov ning Senol ja Esin Talinli Ankara Riigiooperist. Koorinumbrites olid kaastegevad RAM ja Saaremaa Neidudekoor (dir Anne Kann ja Laine Lehto, kontsertmeister Kairit Levit), kontsertprogrammi juhtis Ivo Linna.

Saaremaa Neidudekoor laulis kahes 2. kontserdipoole vokaalnumbris. Koos Senol Talinliga esitati Calafi aaria G. Puccini ooperist “Turandot” ning kõigi solistide ja RAM-iga kontserdi lõpunumber, sekstett G. Donizetti ooperist “Lucia di Lammermoor”. Koos sümfooniaorkestriga ooperipäevade galakontserdil osalemine (koori ajaloos suurima kuulajaskonna ees!) andis neidudele hindamatu kogemuse. Järgnevalt toomegi lugejateni mõned lauljate endi mõtted vahetult pärast nii vastutusrikast esinemist.

Dea: Minu jaoks oli kõige huvitavam võimalus viibida lava taga koos peaosalistega. Kusjuures meid koheldi samasuguse austuse ja tähelepanuga nagu kõiki teisi, olenemata sellest, et ühes numbris laulsime ainult mõned taktid ja teises pisut rohkem. Ja mulle endale jõudis ka alles järgmisel hommikul kohale, kellega ja millisel üritusel oli meil tegelikult võimalus koos esineda. Lahe!

Maarja-Liis: Kontsert oli muljetavaldav. Ei osanud ette kujutadagi, et nii paljudele inimestele laulame. Enne esinemist oli muidugi närv sees, aga laval olles läks üle. Pärast Calafi aariat publiku aplausi kuuldes tuli kananahk ihule. Niivõrd hea tunne oli esineda koos nii kuulsate inimeste ja tohutult hea orkestriga. Teine koorinumber läks juba täie naudinguga, kuna RAM-i mehed laulsid koos meiega. Nad on fantastilised!

Anett: Minu kõige suurem elamus seoses ooperipäevadega oli kohtumine professionaalidega. Laval ja lava taga nägin lauljad ja pillimängijad, kes tegid oma tööd hästi ja hingega. Mulle meeldis see, et meiega suheldi kui omasugustega, kuigi olime nende kõrval tegelikult lihtsad amatöörid. Oli võimas tunne nendega laval koostööd teha. Sain lauljana juurde tohutult enesekindlust – nii proovis kui kontserdi käigus sisendati meile ikka, et oleme tublid ja saame hästi hakkama. Kindlasti sain juurde ka uue kogemuse ooperi vallas, sest laulsime kooriga esimest korda selliseid teoseid.

Liis: Võimas tunne oli laulda koos tuntud ja ülitoredate ooperilauljatega, see oli kindlasti meeldejääv. Ooperigalal osalemine andis kindlasti juurde ühe uue kogemuse. See on minu jaoks siiani ka kõige erilisem ja teistest erinevam üritus – ei satu just kõige tihedamini ooperiga kokku. Kõik oli nii äge!

Linda: Sain esimest korda ooperipäevadel esineda ja teha koostööd tuntud inimestega. Selles projektis osalemine andis mulle kui lauljale juurde lavalist julgust. Juba ammu pole esinemisel nii pabistanud kui sel korral. Ja seda kõike vaid 4 takti pärast, mida ühes aarias laulma pidime! Õnneks läks kõik hästi ja laulud olid ilusad.

Mari-Liis: See ooperigala oli midagi uut ja huvitavat, nüüd oleme kogemuse võrra rikkamad. Ma küll tavaliselt ei kuula ooperit, aga olles ise asja sees, tekkis tunne, et see on peaaegu kõige lahedam asi maailmas. Loodan, et kui meie koorile selline pakkumine taas tehakse, see ka vastu võetud saab, sest tegelikult oli tõesti lahe.

Kaire: Minu kõige suurem elamus seoses ooperipäevadega oli see, et sain laulda koos väga heade solistide ja ka meie kooriga. Ülihea tunde lõi kontserdil valitsev õhkkond. Sain uusi kogemusi ja kindlasti tahtmise veelgi rohkem laulda ja üldse muusikaga tegeleda.

Mareli: Kogu see üritus oli suurte tähtedega ELAMUS. Kuna mina isiklikult ei ole ooperipäevadel enne käinud, siis esimene kord kohe lavale pääseda – väga uhke tunne oli! Elamus omaette oli laulda Eri Klasi käe all. Osalemine sellel kontserdil andis kindlasti tublisti julgust juurde. Ei mäletagi, millal viimati nii palju sai pabistatud enne lavale minekut.

Muidugi tugevdas see taas kord meie koori, sest tagasiside pärast kontserti oli väga positiivne. Saime kõik koos peale esinemist uhkusega öelda: “Tehtud!” Väga meeldejääv üritus!

Saaremaa Neidudekoori uus hooaeg tõotab tulla sama huvitav kui äsja lõppenud. Käesoleva aasta sügisel osaleme üleriigilisel naiskooride võistulaulmisel, koos Saaremaa

Poistekooriga kaunistame eesti rahvusliku koorimuusika kavaga Kuressaares toimuvat rahvusvahelist konverentsi. Lisaks sellele tuleb kollektiivil esinemisküpseks harjutada P. Ripsi Missa ja kantaat “Hingedemaa kellad”, mida plaanime esitada Saaremaa ja Muhu kirikutes. Samuti on koori oluline eesmärk laulda end 2009. aastal toimuvale üldlaulupeole.

Saaremaa Neidudekoori nimekiri on uuel hooajal avatud kõigile lauluhuvilistele neidudele alates 15. eluaastast – pöörduge aga julgesti oma sooviga Laine Lehto või Anne Kannu poole. Saate meie toredas kollektiivis oma lauluoskust arendada ning kõik koori vahvad ettevõtmised kaasa teha.

Vaja on vaid kohusetundlikku töössesuhtumist ning tahet ühiselt midagi olulist ja ilusat luua. Sellist koostöövormi pakub sõbralik ja soe Saaremaa Neidudekoor kohe kindlasti!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 52 korda, sh täna 1)