Saaremaa Golfi viimased rajad said kasutusloa

Saaremaa Golfi viimased rajad said kasutusloa

 

Eilsel istungil andis Kuressaare linnavalitsus kasutusloa Saare golfiväljaku viimastele radadele ja golfiklubi hoonele.

Saaremaa Golfi AS-i juhatuse liige Aivar Aru ütles, et viimaste kasutuslubade andmine tähendab, et Saare golfikeskuse ehitustööd on lõppenud. “Golfiväljaku pidulik avamine on kavandatud 15. augustile,” rääkis ta. “Kutsed aktsionäridele ja külalistele on välja saadetud.”

Saare golfiväljaku ehitustööd algasid 2005. aasta märtsis. Tegemist on 18 rajaga championship-tüüpi väljakuga, mille on projekteerinud mainekas soome golfiarhitekt ja endine tunnustatud golfimängija Lassi Pekka Tilander.

AS Saaremaa Golf asutati 2003. aasta septembris. Asutamisel kandis ettevõte nimetust AS Kuressaare Golfipark. Kuna nimetus “Saaremaa” on väljaspool Eestit aga tuntum kui “Kuressaare”, siis otsustati nimevahetuse kasuks.
Kuna Saaremaa Golfi suurim aktsiate omanik on Kuressaare linn, kellele kuulub ettevõtte aktsiatest ligi kolmveerand, siis on linnavolikogul võimalus ettevõtte tegevust ka oluliselt mõjutada.

Ülejäänud aktsiad jagunevad väikeaktsionäride vahel, kelle hulgas on nii juriidilisi kui ka eraisikuid.

Saare golfiväljak on 18 rajaga championship-tüüpi väljak, mis paikneb vaid jalutuskäigu kaugusel unikaalsest Kuressaare linnusest, kesklinnast, hotellidest ja spaadest.

Väljaku teeb eriliseks ümbritsev maastik, mis meenutab väljakul viibijale ideaalse kompositsiooniga maali. Tänu kaasaegsele golfiarhitektuurile pakub väljak elamusi igal tasemel mängijale.

Saaremaa pehme mereline kliima pikendab golfihooaega meeldivalt. Nii on väljakul reeglina võimalik mängida novembrini, hilise talve korral kauemgi.

Saare Golf on sobiv nii era- ja ärikliendile kui ka kogu perele: koostöös partneritega pakutav lai valik spaa-, spordi- ja muid meelelahutusvõimalusi annab tegevust nii suurtele kui väikestele.

Väljaku on projekteerinud mainekas soome golfiarhitekt Lassi Pekka Tilander.

Saare golfikeskus avatakse 2008. aasta suvel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)