Anne Tootmaa kaks kunstnikupoolt: siidimaal ja akvarell

Anne Tootmaa kaks kunstnikupoolt: siidimaal ja akvarell

 

Reede pärastlõunal oli kunstisõpradel põhjust koguneda Saaremaa Kunstistuudiosse. Galerist, kunstiõpetaja ja kunstnik Anne Tootmaa (fotol) avas omaenda galeriis teise isiknäituse “Variatsioonid” alapealkirjaga “Siidimaal ja akvarellid”.

“Üks põhjuseid, miks ma just nüüd selle näituse tegin, on võib-olla ka see, et varsti läheneb vanus, kus ma enam ei tee midagi,” märkis kunstnik näituse avamisel. Ta arvas, et vahest on inimestel nüüd põnev vaadata, et ta ei ole mitte ainuüksi kunstielu korraldaja, vaid ka loomeinimene. “Ma olen ikka loomult kunstnik, sinna ei ole midagi teha.”

Väljas on 12 akvarelli ja 16 siidimaali, mis on valminud kuue aasta jooksul. Tootmaa enda sõnul on tema jaoks palju lihtsam ja kiirem variant akvarelltehnika kui siidi peale maalimine. “Siidi peal on hästi palju juhuslikkust, kunagi ei tea täpselt, mis sealt välja tuleb,” selgitas ta.

Nii siidimaali kui akvarelli võib teha õhuliseks ja õrnaks. Mitte just iga kunstnik ei vali endale nii pretensioonikat ning samas habrast väljenduslaadi. “Eks ma selline nostalgiline ja värviline olen,” sõnas kunstnik, viidates maalidele. “Mind vaimustab päike ja päikese erinevad nüansid,” sõnas ta.

Aga mitte ainult. Anne Tootmaa maalid ja emotsionaalsed pildid on lummatud loodusest, vaiksed, samas aga õhulisusele vaatamata konkreetsed.

“Minu esimene näitus oli siin 1999. aasta talvel. Siis olid väljas väikesed siidimaalid. Nüüd ma mõtlesin, et varsti tuleb mul sünnipäev ja ikka ma pole oma näitust valmis saanud, “ rääkis kunstnik lähemalt näituse idee sünnist. Näitus, mis pidi algselt koosnema akvarellidest, sai paar päeva tagasi Liina Haameri õhutusel uue nüansi. Just tänu temale pani Tootmaa üles ka oma siidimaalid. Nii ongi näitusel esindatud Anne Tootmaa kaks kunstnikupoolt: siidimaalija ning akvarellikunstnik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 133 korda, sh täna 1)