Kohtus

Koolitüdrukule mõisteti neli kuud vangistust

Kolmapäeval mõistis kohus kuritegudes süüdi 15-aastase tüdruku ning määras talle liitkaristuseks neli kuud vangistust tingimisi 18-kuulise katseajaga.

Katseajal peab tüdruk täitma kontrollnõudeid ja olema kriminaalhooldaja järelevalve all. Ta on kohustatud jätkama õpinguid.

Süüdistuse järgi varastas alaealine tütarlaps käesoleva aasta aprillis jalgratta, millega mõned päevad sõitis, ning andis siis tuttavale edasi. Tänavu juuli algul varastas ta eesmärgiga pääseda ööklubisse, teisele inimesele kuuluva tähtsa ametliku dokumendi. Ööklubi turvamees avastas, et esitatud dokument ei kuulu selle esitanud neiule, ning kutsus kohale politsei, kellele tüdruk samuti valed andmed esitas. Varem tüdrukut kriminaalkorras karistatud ei ole, kuid talle
väärtegude eest määratud trahvid on tänaseni tasumata.

Seaduse järgi võib teise isiku nimele väljaantud tähtsa isikliku dokumendi kasutamise eest eesmärgiga omandada õigusi või vabaneda kohustustest karistada kuni kolmeaastase vangistusega.

Lisaks määratud tingimisi vanglakaristusele tuleb süüdimõistetul tasuda ka menetluskulud.

Arvestades aga tütarlapse alaealisust ja tema perekondlikku olukorda, pidas kohtunik Kristel Pedassaar võimalikuks väljamõistmisele kuuluvaid menetluskulusid tunduvalt vähendada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)