Maavalitsus korraldab maakonna ühistranspordi kasutuse küsitlust (4)

Juuli lõpus ja augusti alguses viib Saare maavalitsus koostöös Tartus asuva firmaga Position LBS läbi maakonna ühistranspordi alase küsitluse. Vastavasisulist ankeeti saab täita valdades asuvates kauplustes ja internetis.

Maavalitsuse pressiteatest võib lugeda, et praegu ei vasta Saare maakonna ühistranspordi avalik liinivõrk elanike tegelikele vajadusele ja on majanduslikult ebaefektiivne.

Nimetatud puuduste likvideerimiseks on maavalitsus koostöös mobiilpositsioneerimisega tegeleva firmaga Position LBS seadnud eesmärgiks töötada välja Saare maakonna ühistranspordi liinivõrk, mis rahuldaks elanike transpordivajadusi ja oleks samas ka majanduslikult põhjendatud.

Kuna parema liinivõrgu kujundamisel on väga oluline kohalike elanike arvamus, siis korraldatakse juuli lõpus ja augusti alguses küsitlus, mille kaudu maakonna elanikud saavad oma arvamust avaldada. Ankeete saab maakonna 20 poest (vt nimekirja).

Tõsi, maavalitsuse pressiteates toodud nimekirjast puudus miskipärast Torgu vald. Küsimusele, miks on maakonna ääremaal asuv Torgu vald nimekirjast välja jäetud, ei osanud maavalitsuse arengu- ja planeeringu osakonna juhataja asetäitja kt Agne Peetersoo eile vastust anda.

Maavalitsuse koostööpartneri, firma Position LBS liikumisuuringutega tegelev töötaja Olle Järv kinnitas pärast lühiajalist kontrollimist, et Torgu vallas asuv Laadla kauplus on nüüd nimekirjas sees. “Võin öelda, et maakonna ääremail asuva Torgu valla nimekirjast väljajäämine oli meie eksimus,” märkis ta.

Ankeeti saab täita 5. augustini. Küsitlusele on võimalik vastata ka internetis aadressil http://www.positium.ee/kysitlus/

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)