Jaak Põldma võitis Saaremaa Openi

Jaak Põldma eeskäelöök kujunes vastaste jaoks kõige suuremaks probleemiks nii finaalis kui ka poolfinaalis.

Laupäeval Kuressaares 10 000 dollarilise auhinnafondiga rahvusvahelise ITF meeste tenniseturniiri Saaremaa Open 2008 finaalis võitis Jaak Põldma kindlalt rootslast Patrik Rosenholmi settidega 6:3, 6:4.

Poolteist tundi kestnud finaal lõõskavas päikeses kulges mõlemale mängijale üpriski närviliselt, mõlemad eksisid tihti servidega ega jätnud oma rahulolematust ainult enda teada.

Esimese seti otsustav moment sündis kuuendas geimis seisult 3:2, kui Jaak Põldmal õnnestus murda vastase serv ning minna 4:2 juhtima. Pärast seda ei olnud rootslasel enam võimalust tagasi tulla ning sett lõppes Põldma võiduga 6:3.

Teine sett algas väga põnevalt, kui Põldmal õnnestus kohe esimese geimi järel rootslase servidest juhtima minna. Väga närviline teine geim tõi taas mängu pöörde, kui Põldma kaotas oma servitud geimi, olles teinud topeltvea servil. Tasavägine ja pingeline punkt-punktis mäng kestis seisuni 4:4, mil Põldmal õnnestus taas rootslase serv murda ning minna 5:4 juhtima.

Viimases geimis servides andis Põldma servil topeltveaga seisult 30:15 olulise punkti, kuid järgmistes pallides ei olnud rootslasel võimalust ning eestlane Jaak Põldma väljus finaalist võitjana.

Patrik Rosenholm ütles pärast mängu, et ta mängis väga hästi ja jäi oma turniiriga siiski rahule, ehkki Jaak Põldmast tema jõud üle ei käinud. “Jaagu eeskäelöök on nii võimas, et mitte midagi ei saanud selle vastu teha,” ütles Rosenholm. Sama pidi tunnistama päev varem ka Jaak Põldma poolfinaali vastane soomlane Timo Nieminen.

Rosenholm pidas oma parimaks mänguks sel turniiril veerandfinaali, kus tema vastaseks oli prantslane Marc Auradou. “Täna mängisin ka hästi, aga Jaak mängis uskumatult, ma ei saanud midagi teha.”

Enne Saaremaa Openit oma koduriigis Rootsis 23. asetusel olev mängija tõusis tänu siinsele heale mängule viieteistkümne parema sekka. Lisaks turniirile jättis rootslasele väga hea mulje ka Saaremaa.

Jaak Põldmal ei jäänud samuti muud üle, kui oma esitusega rahul olla. “Turniiri võit on ikkagi lagi,” ütles Põldma. Turniiri võitja tunnistas, et ta mängis sel turniiril agressiivsemalt kui tavaliselt, mis oli ka tingitud Kuressaare kiirematest väljakutest.

Teiseks põhjuseks, mängu agressiivsemalt võtta, olid Põldma tervisega seotud probleemid, mis nädal aega kestnud turniiri lõpus end tunda hakkasid andma. Poolfinaalis hakkas Põldmale märku andma väike seljahäda, mis ka finaaliks täielikult ei kadunud. Õnneks ei olnud seekord tarvis arstipause võtta, nagu poolfinaalis. “Eks ta ikka natukene tunda annab, servil, aga liikumisel ei sega eriti,” rääkis võitja. Natukene mõjutas ka paari päeva eest põetud palavik, mis tekitas võhmaprobleeme.

Oma mängust rääkides märkis Põldma, et tähtsaim ülesanne on edaspidi parandada esimest servi, mis finaalis sageli alt vedas.
Kuna vigastused on kimbutama hakanud, vajab Põldma nüüd veidi taastumisaega ning järgmine võistlus ootab teda nädala pärast Vilniuses.
Saaremaa Open turniiriga jäi ta ka korralduslikult rahule. “Väga kihvtilt tehtud turniir, väljakud on täitsa okei,” ütles ta.

Enne turniiri ATP 1382. kohal asetsenud Põldma peaks turniiri võiduga tõusma maailma meeste edetabelis ligi 500 kohta. Saaremaa Open oli sel aastal Eestis ainus turniir, kus oli võimalik rahvusvahelisi turniiripunkte võtta.