Uuringutulemus paljastas saarlaste puhkepaigad (1)

Tulenevalt hiljutistest kaebustest leheveergudel, kus miljonid saarlastest poekülastajad kurtsid kehva teeninduse ja segase hinnapoliitika üle Saaremaa poodides, viis Tarbijate Üldise Rahulolu Assotsiatsioon (TRA) neil päevil läbi poekülastajate rahulolu-uuringu, millest selgus, et tarbijaid ei huvita hinnad ja järjekorrad, vaid see, et poes palju kraami ja huvitav oleks.

TRA hinnapoliitika ja järjekorras seismise osakonna juhataja, allveekuulitõukaja ja harrastuslembelaulik Tiit Törkmeel ütles Naelale uuringu tulemusi kommenteerides, et leheneegrid ta rahule jätaks. “Ärge helistage mulle, minge parem poodi, oinakari, kas teil häbiraasugi ei ole,” teatas Törkmeel. Hiljem helistas ta siiski veidi avatumalt tagasi ja ütles, et ta oli parajasti Rae poes järjekorras, mistõttu olid närvid veidi üles öelnud.

“Ma ei saa küll aru, kuidas see võimalik on, aga meie uuringust selgub, et tarbijaid ei häiri pikad järjekorrad mitte raasugi,” rääkis Törkmeel. “Küsitletud 1,2 miljonist saarlasest vastasid 90%, et vastupidi, nad peavad pikki järjekordi hoopiski issanda õnnistuseks ning ei tea nemad paremat kohta närvide rahustamiseks.”

Kui hiljuti kerkis üles küsimus, kus kuurortlinna Kuressaare elanikud ise puhkamas käivad, siis TRA uuring andiski sellele vastuse.
Pool miljonit küsitletut kuressaarlast kinnitas, et nemad käivadki kauplustes puhkamas. “Kuressaarlased võtavad oma puhkuse välja eelistatult just suviti, mil linnas on tavapärasest rohkem rahvast ning veedavad oma vabad päevad järjekordades,” jutustas TRA esindaja.

“Eelistatuimad kohad on ülekaalukalt Rae kauplus, Tooma pood ja Säästumarket, kuhu puhkust otsivad kodanikud soovitavalt õhtustel tipptundidel närve rahustama lähevad,” selgitas ta.

Sellest tulenevalt ei huvita poekülastajaid raasugi, mis hindadega kraam müügil on. Vastupidi! Peaaegu kõik uuringule vastajad kinnitasid, et kui kõigil asjadel poes õiged hinnad küljes oleks, läheks elu liiga igavaks. Kodanikele meeldib poes hindu taga ajada ja sellest on isegi mäng tehtud: kes kõige rohkem hindu ja kaupu poole päeva jooksul kokku viib, saab tasuta võimaluse seista kõige pikema järjekorra lõppu.

Naela toimetus ei usu eluilmaski, et sellised uuringutulemused võltsitud saaksid olla.
Rae kaupluse ülemus näitas üles heameelt TRA uuringu üle. “Ma teadsin seda! Ma ju ütlesin, et ärge mölisege!” hõiskas ülemus. Tema sõnul on nüüd plaanis veel kaks kassat sulgeda, et lõunapausidel ning õhtuti poekülastajad veelgi rohkem rahul oleks. Lisaks kavatseb pood investeerida topiste ostmisse, mis pannakse tühjadesse kassadesse inimeste meeleheaks mittemidagi tegema, et järjekorrad veelgi kasvaksid ja inimesed poes mõnusalt aega veeta saaks.

Naelal õnnestus Säästumarketist leida üks eriti innukas ja staažikas kohalik puhkaja, kes oli poe riiulite vahel end rahustanud juba kolm nädalat järjest, väljumata poest hetkekski. “Ma tunnen end suurepäraselt, väga värskena,” kinnitas puhkusel viibiv kohalik kosmonaut Jüri G. “Olen siin iga sekundi veetnud nende tööstusasjade kastide juures ja üritanud kokku viia hindu ja tooteid, ning ma pean kinnitama, et see on suurepärane,” jutustas härra G.

“Need tüübid seal piimariiulite juures on vist igavuse kätte suremas, sest seal on kõik liiga lihtne.” Kosmonaut G rääkis, et kui ta paari tunni jooksul piisavalt hindu on kokku viinud, võtab ta sisse koha järjekorras, aga umbes poole päeva pärast, vahetult enne kassani jõudmist teeb näo, nagu oleks midagi olulist unustanud ning pöördub tagasi riiulite vahele.

Kurvastusega tõdes kosmonaut G, et peagi hakkab puhkus läbi saama ja siis peab ta taas tööle naasma. “Õudne,” ütles ta lõpetuseks ning soris trääni sees edasi.

Säästumarketi ülemus teatas, et tal ei ole aega olukorda kommenteerida. “Muudkui jookse siin ringi ja peida hinnasilte! Kust ma selle aja teie arvates võtma peaks,” hüüdis ta poes ringi tuhisedes. “Inimesed, kuradid, on nii neetult leidlikud, et me oleme hindade sogamisel kogu kollektiiviga püstihädas!”

Kuid kuidas sellise äriplaani puhul ostjatelt raha kätte saada, kui keegi poest ei lahku? Ka sellele on kauplused juba mõelnud. Nimelt on poodides juurutamisel ajatariif nagu taksodes. Kauplusesse sisse astumine maksab edaspidi viissada krooni ning iga veedetud tund sama palju.

“Eks ta veidi kallis on,” ütles üks siniste silmadega Rae poe külastaja. “Aga mis sa ikka ära teed, puhkus on ju vaid kord aastas ja see on seda väärt.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)