Täna näitab kinobuss Leisis 3D kino

Täna näitab kinobuss Leisis 3D kino

 

Oma kaheksandal filmirännakul peatub Kinobuss täna Leisis, et näidata huvitavat ja uudset 3D kino, mis Eesti publikule on üsna tundmatu ja uudne mõiste, teatasid ürituse korraldajad Oma Saarele.

“Ruumilises kinos näidatakse stereoskoopilisi filme, mis tähendab, et vaataja satub justkui filmitegelaste sekka kinoekraanile,” rääkis Kinobussi koordinaator Mari Peelbaum. “Selle efekti loovad vastavad polaroidprillid, mis tekitavad filmi sündmuste sees olemise tunde,” lisas ta. “Hoolimata sellest, et Eestis puudub tänaseni statsionaarse ruumilise kino näitamise võimalus, on meil juba alates 1977. aastast meisterdatud stereoskoopilisi filme ning ka nukufilme,” ütles Peelbaum.

Koostöös Nukufilmiga tulevad näitamisele Elbert Tuganovi “Suveniir”, mis väidetavalt on maailma esimene ruumiline nukufilm, Heino Parsi “Kui mehed laulavad” (1979), Elber Tuganovi “Õunkimmel” (1981) ja Andres Tenusaari “Mirjami piknik” (2007). Multifilmidele lisaks tuleb esitlemisele huumorikas ja animatisooni elemente sisaldav dokfilm “Aja meistrid”, mis kõneleb nukufilmimeistritest Elbert Tuganovist ja Heino Parsist.

Peelbaumi sõnul tulevad kindlasti näitamisele ka teised vastvalminud Eesti filmid. Võimalus on vaadata filme “Georg”, “Kuhu põgenevad hinged”, “Sügisball”, “Fritsud ja blondiinid”. Ning loomulikult toimuvad filmitöötoad ja uudisena lodjaliste uudne rändav lodjakoda.

“Eesti Vabariik 90” on hüüdlause, millest lähtuvalt on filmiprogramm eelkõige patriootilise-isamaalise alatooniga. Nii vürtsitab õhtuse peasündmusena kuues peatuspaigas vaatajate meeli filmikontsert. Theodor Lutsu 1927. aastal valminud tummfilm “Noored kotkad” elustub ansambel Kosmikud muusikaga. Lodja purjel linastub peafilmina uus Eesti lühifilmide kogumik “Seks ja surm”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)