Saaremaa apteegid lähevad üle digiretseptidele

Eesti väikeapteekidele muret tekitav uus digiretseptide süsteem Saarema apteeke sulgema ei sunni.

Ainus apteek Saaremaal, mis ei ole veel uuele süsteemile üle minemises kindel on Valjala apteek. Apteegist öeldi, et selle peale veel mõeldakse, aga kinni apteeki sellepärast kindlasti kohe panema ei hakata. Vajaminevaid arvuteid ega internetiühendust Valjala apteegis ei ole.

Teised Saaremaa apteegid hakkavad alates 1. jaanuarist kasutama uut süsteemi. Enamustes maa-apteekides on internet ja arvutid juba olemas, kuid süsteemi veel ei kasutata. Muhu apteegis on aga paberretseptide kõrval ka digiretseptide süsteem juba kasutuses.

Kihelkonnal apteeki pidav Maire Rõmmel ütles, et ka temal on arvuti ja internetiühendus olemas, kuid digiretseptidele ei ole veel üle mindud. Selle sisse seadmine võtab Rõmmeli sõnul palju aega ja pealehakkamist. 1. jaanuarist saab siiski Kihelkonnal kindlasti ka digiretseptiga ravimeid osta. Samas ei usu Rõmmel, et seda võimalust maapiirkondades palju kasutama hakatakse, kuna enamus kliente on vanad inimesed, kes tahavad oma retsepti ise paberil näha.

Digiretsept on arsti poolt väljakirjutatud elektrooniline retsept, millele apteek pääseb ligi patsiendi isikuttõendava dokumendi alusel. Seega vabastab digiretsept retsepti kaasaskandmise vajadusest ja selle kaotamise riskist. Samuti kaob võimalus, et apteeker arsti käekirja valesti mõistaks.

Uue süsteemi kohaselt saab retseptiravimit osta igast apteegist üle Eesti. Arstil võimaldab digiretsept saada tagasisidet ravimi väljaostmise kohta. Isikuandmete varjamiseks saab patsient retsepti välja kirjutamisel valida, kas ta soovib, et tema retseptid on avalikud. Sel juhul saavad retsepti välja osta kõik, kellel retsepti omanik on palunud seda teha ning teavad tema isikukoodi, nime ja väljaostetava ravimi nimetust.

Kui patsient ei soovi oma retsepti avalikuks teha, saab tema retseptiravimeid osta vaid ta ise.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)