Omanik ei saa arvutit tagasi (9)

Omanik ei saa arvutit tagasi

KAKLUS SÜLEARVUTI PÄRAST: Sülearvuti ja selle tegelik omanik on tahtmatult sattunud kahe noore inimese omavahelise arvete klaarimise keskpunkti. Kas arvuti kunagi ka õigetesse kätesse tagasi jõuab, seda näitab aeg.

Tänavu mais võttis Rando-nimeline mees ühelt tüdrukult väidetavalt üürivõlgade katteks ära viimase emale kuuluva sülearvuti ning arvuti omaniku sõnul keeldub mees talle arvutit tagasi andmast.

“Aprilli algusest kuni maini elas minu kasutütar Rando juures,” seletas ajalehe poole pöördunud murelik naine, kes ei tahtnud oma nime lehes avaldada (nimi toimetusele teada). “Kui tüdruk ära tuli, keeldus Rando talle meie sülearvutit tagasi andmast, väites tüdrukul üüri võlgu olevat, kuigi tüdruk kandis talle aprillis 1500 krooni üürirahaks.”

Naine tahtis kohe politseisse teatada, kuid tema sõnul hakkas Rando neid telefonitsi ähvardama ning väitis, et tal on politseis sõpru ja keegi nagunii talle midagi ei tee.

“Minuga keeldub Rando rääkimast, suhtleme vaid sõnumite teel,” rääkis naine, kes on mehele korduvalt meelde tuletanud, et mehe ja tema tütre vahelised asjad ei puutu temasse ning palus Randolt kas arvutit tagasi või selle eest raha. Sellele vastas mees 15. juulil, et rahanõue tuleb unustada ning politseist tuleb avaldus tagasi võtta.

Naine meenutas, et nende tutvuse algul, umbes kaks aastat tagasi, rääkis Rando ta kasutütrele, et võib saada odavalt sülearvuteid. “Nüüd vaevab mind mõte, et äkki ongi tegemist Rando äriideega,” arvab naine, kartes, et tema 18-aastane tütar ei pruugi olla ainuke, kes ohvriks läks.

Rando võttis arvuti laenu tagatiseks

Oma Saar pöördus selgituste saamiseks ka Rando poole, kes ei ajanud arvuti enda kätte võtmist tagasi.
“Inimene, kellega ühte korterit jagasime, võttis minult laenu ja andis arvuti tagatiseks,” selgitas Rando Oma Saarele, lisades, et summa, mis temale võlgu ollakse on 1800 krooni. “Arvuti annan siis tagasi, kui olen raha temalt kätte saanud,” lausus Rando.

Omastamine võib tuua aresti

Politsei pressiesindaja Kristi Mägi sõnul Kuressaare politseijaoskonnale veel avaldust tehtud ei ole, kuid ta kinnitas, et politsei menetleb kõiki kuritegusid ja väärtegusid seadusega ettenähtud korras ja seda hoolimata tutvustest või peresuhetest politseisüsteemis.

“Juhul, kui isik on tema valduses oleva võõra vallasasja või isikule usaldatud muu võõra vara ebaseaduslikult enda või kolmanda isiku kasuks pööranud, karistatakse teda rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega,” ütles Mägi, kes soovitab inimestel, kelle vara omastatakse, kindlasti teavitada politseid.

Politseile võib saata kirja posti teel, e-kirja (prefektuur@laane.pol.ee), helistada numbrile 110 või tulla ise lähimasse politseijaoskonda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)