Kohtus: Purjus pea viis arestimajja (1)

Kohus määras kümnepäevase aresti joobnud olekus hotelli trepil istunud mehele.

Käesoleva aasta 7. juulil kell 00.34 istus Kuressaares Arensburg Boutique Hotell/SPA trepil Aivar Saarla, kes oli raskes alkoholijoobes ja ei suutnud end liigutada. Seadusest tulenevalt solvas mees sellega inimväärikust ja ühiskondlikku moraalitunnet.

Kohus asus seisukohale, et Aivar Saarla puhul tuleb karistusena kohaldada aresti. Kohtunik Külli Mõlder põhjendas otsust sellega, et vaatamata eelnevatele karistustele on mees süstemaatiliselt jätkanud saamalaadsete rikkumiste toimepanemist. Senised karistused, milleks olid rahatrahvid, ei ole tema sõnul täitnud oma eesmärki – mõjutada süüdimõistetut hoiduma edaspidi süütegude toimepanemisest. Saarlat on möödunud aastal samalaadsete tegude eest karistatud neljal korral rahatrahviga, kuid kõik määratud trahvid on tänaseni tasumata.

Akoholiseaduses on kirjas, et alkohoolse joogi tarbimise eest avalikus kohas, kus ei müüda alkoholi või ei ole selleks antud välja omavlaitsuse luba, samuti avalikku kohta joobnud olekus ilmumise eest, on võimalik karistada rahatrahviga kuni 100 trahviühikut või arestiga.

Aivar Saarla tunnistas kohtus oma süüd ning asus karistust kandma 17. juulil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)