Saare maakonna delegatsioon osales Talsi linna sünnipäeval

Möödunud nädalal viibis Saare maakonna delegatsioon eesotsas maasekretär Andrus Lullaga Lätis asuva Talsi linna 777. sünnipäevaüritustel.

Maasekretär Andrus Lulla ütles Oma Saarele, et tegemist oli tõepoolest suurejoonelise sündmusega. “Talsi linna sünnipäevaürituste raames toimus näiteks rahvusvaheline puhkpilliorkestrite festival, kus saarlasi esindas Kuressaare linna puhkpilliorkester,” rääkis ta.

Lisaks avati Talsi linna sünnipäevapidustuste ajal ka rahvusvaheline kunstinäitus, kus olid väljas Talsi rajooni kõigi seitsme sõprusregiooni kunstnike teosed. Saaremaa esindas kõnealusel kunstinäitusel Erki Evestus.

Kohale saabunud külalisdelegatsioonidele korraldati ringsõit ka mööda rajooni ja mälestuseks kingiti mahukas pildialbum, mis oli spetsiaalselt välja antud Talsi linna 777. sünnipäeva tähistamiseks.
Rääkides Talsi visiidi töisemast poolest, märkis maasekretär Andrus Lulla, et kohtumisel sealse rajooni juhtkonnaga arutati Saare maakonna ja Talsi rajooni vahelise sõpruslepingu pikendamist.

“Käesoleva aasta sügisel möödub juba kümme aastat ajast, mil praegune sõprusleping allkirjastati,” märkis ta. “Nüüd on kätte jõudnud aeg selle pikendamiseks.”

Lulla sõnul hakatakse Saare maakonna ja Talsi rajooni sõprussidemeid puudutava raamlepingu tekstiga täpsemalt tegelema pärast suvepuhkuste hooaja lõppu. “Uue raamlepingu allkirjastamiseni soovime aga jõuda novembris, kui Läti Vabariik tähistab 90. juubelisünnipäeva,” lisas Lulla.

Peale maasekretäri osalesid Talsi linna 777. sünnipäevaüritustel veel ka maavalitsuse tervishoiu- ja sotsiaalosakonna juhataja Madis Allik, Leisi vallavolikogu esimees Mart Mäeker, kes esindas Saaremaa omavalitsuste liitu, ja Kuressaare linnavalitsuse kultuurinõunik Heli Jalakas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)