Postkontoreid hakkab asendama motokanne

Augusti alguses Eesti Posti poolt suletavate postkontorite piirkonnas tagatakse teenuse osutamine motokande kaudu. Kirjakandjad koguvad ja toimetavad postisaadetisi kätte kasutajate elu- või asukohas.

Eesti Posti pressiesindaja Inge Suder on Oma Saarele öelnud, et üks olulisi muudatusi postkontorite sulgemine endaga kaasa ei too. “Kõik suletavad postkontorid on olnud väga väikese töömahuga ning suurem osa neist on avatud vaid paar tundi päevas,” väitis Suder, lisades, et postiteenuse võtab üle motopost, mis tuleb kliendile koju.

Kuna motokanne läbib iga päev kindlatel kellaaegadel kindlaks määratud piirkonnas, on klientidel võimalik postiteenust kasutada kodunt lahkumata. Külaelanikel on võimalus ilma täiendava tasuta kutsuda postitöötaja koju spetsiaalse kutsekaardi, telefoni ja e-posti teel, juhul, kui ta soovib saata postipakki, täht- või väärtkirja, rahakaarti, tellida perioodikat või tasuda makseid.

Kirjakandja tellimiseks tuleb helistada etteantud telefonil, saata e-kiri, täita vastav kutse veebis või saata kutsekaart. Teenuse osutamiseks võtab AS Eesti Post tellijaga ühendust ja pakub välja ühe tunnise ajavahemiku, mil teenust elu- või asukohas osutatakse.

Ka Konkurentsiamet on seisukohal, et postkontorite miinimumarvu vähendamine ei vähenda Saare maakonnas universaalse postiteenuse kättesaadavust. Postkontorite arvu vähendamisel ei lähe Eesti Posti tegevus vastuollu universaalse postiteenuse osutamisel postiseaduse ja selle alusel väljaantud õigusaktides sätestatud nõuetega.

Eesti Post sulgeb 1. augustiks Saare maakonnas – Kuivastu postkontori, Pärsama postkontori ja Võhma postipunkti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)