Ooperipäevad algasid Gustav Ernesaksa näituse ja Ain Angeri autogrammidega (1)

Ooperipäevad algasid Gustav Ernesaksa näituse ja Ain Angeri autogrammidega

AUTOGRAMMITUND: Autogrammi saab Kuressaare linnapea Urve Tiidus.

Eile südapäeval kuulutasid ooperipäevade direktor Aivar Mäe ning festivali kunstiline juht Aarne Mikk avatuks Saaremaa ooperipäevad. Nii nagu märkis Mäe, polegi see oluline, kas tegemist on esimeste või üheksandate ooperipäevadega, peamine on see, et nad toimuvad ning et Saaremaal kõlab taas suurejooneline ooperimuusika, mida esitamas nii saare juurtega kui üle ookeani lauljad.

Ehkki ooperipäevad avati kaunis tagasihoidlikult – ei ühtegi fanfaari ega trummi – lihtsalt festivali kava üleandmisega Kuressaare linnapeale Urve Tiidusele –, siis esimene “päris” üritus ehk siis Kihelkonnalt pärit laulja Ain Angeri autogrammitund Arensburgi ooperikohvikus andis juba aimu eelootavast suurejoonelisusest.

Ehkki publikut ooperikohvikus väga palju ei olnud, olid ometi kohale tulnud tõelised ooperigurmaanid. Austust oma kohalolekuga avaldas Angerile ka Kihelkonna vallavanem Jüri Saar.

Intervjuu saarlasest lauljaga

Enne autogrammide jagamist sai publik kuulda Aarne Miku intervjuud lauljaga, kelle koduteater on praegu Viini Riigiooper. Ja muidugi võrratud aariad – kel veel pilet ostmata, sai kindlasti süsti seada sammud piletikassa poole, sest nagu märkis ka Aarne Mikk, maksab ühe festivali lossikontserdi pilet umbes 10 eurot, mille eest näiteks Euroopa ooperimajades saab osta vaid etenduse kava.

Muide, ooperifestivali galakontserdil võib kuulata kaht saarlast – Ain Angerit ja Andres Kösterit Ernesaksa “Tormide ranna” kuulsas kõrtsistseenis.
Anger, kes oma lavateed alustas Estonia ooperikooris, on nüüdseks tuntud maailma ooperilavadel. Tsiteerides Aarne Mikku, on neid, keda kutsutakse ja neid, keda valitakse – Ain Anger on üks neist, keda valitakse.

Ning nii on saarlasest bassi olnud võimalik kuulda lisaks Euroopa lavadele ka Tokios ja New Yorgis. “Viinis on Ain laval koos ooperi koorekihiga,” teadis Saaremaa ooperifestivali kunstiline juht.

Eile õhtusse mahtus veel Soome Baritoni Tommi Hakala kontsert Kuressaare lossi kapiitlisaalis. Anger, muide, lubas samuti minna oma vana kolleegi kuulama, sest “tegemist on tema sõnul väga ilusa häälega baritoniga”.

Eile alanud ooperipäevad kestavad nädala lõpuni, 27. juulini. Ain Angeri soolokontsert, kus ta esitab sama kava, mis oma Viini kontserdil, on lossi kapiitlisaalis täna õhtul.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 45 korda, sh täna 1)