Õlletoobri ajal Saaremaal mullusest vähem inimesi (4)

Õlletoobri ajal Saaremaal mullusest vähem inimesi

PIDU KUTSUB: Ehkki nädalavahetusel Oitmel toimunud Õlletoobril oli esialgsete hinnangute kohaselt vähem rahvast kui mullu, mahtus neid ühel lustakal õllepeo võistlusel ühte autosse koguni 18.

Pühapäeval lahkusid nädalavahetuseks Õlletoobrile tulnud puhkajad Saaremaalt. Kuivastus venisid järjekorrad pikaks, kuid nädalavahetusel saart külastajate arv jäi eelnevatele aastatele alla.

Lisaks toobrilistele läksid mandrile tagasi ka tsirkusetuur ja supermoto seltskond. Hoolimata lahkujate rohkusest ei ületanud üleeile praamiga Virtsu suundujate arv eelmise aasta oma. Kui 2007. aastal teenindas Saaremaa laevakompanii õlletoobrijärgsel pühapäeval 9564 inimest, siis sel aastal piirdus reisijate arv 7042-ga.

Ka saabujaid oli vähem kui eelmine aasta. Neljapäeval, reedel ja laupäeval sõitis Virtsu-Kuivastu liinil kokku 14 539 inimest. Eelmisel aastal tõid praamid samal ajal Saaremaale 18 420 reisijat. Õlletoobri korraldaja Andres Jalakas ei osanud selle aasta ürituse külastajate arvu veel öelda, mistõttu ei oska ütelda, kas Saaremaale sõitjate arv võis olla seotud õlletoobri külastajate arvuga.

Kuigi pühapäeval sõitis Saaremaalt tagasi mandrile vähem inimesi, kui mullu oli tegemist ikkagi selle aasta suurima Saaremaalt lahkujate päevaga, pärast jaanipäeva, 24. juunit. Siis läks Saaremaalt ühe päeva jooksul ära 8460 reisijat, mida on rohkem, kui pärast eelmise aasta jaanipidustusi.

Üleeilsest massilisest liikumisest Saaremaa ja mandri vahel on see aasta rohkem reisijaid olnud veel ka 21. juunil, kui inimesed sõitsid Saaremaale jaanipäeva veetma. Siis saabus Virtsust Kuivastusse 8044 inimest.
Möödunud nädalavahetusel sõitis praamiga üle Väinamere kokku 30 134 reisijat, mida on umbes sama palju, kui kaks ja kolm aastat tagasi, kuid 3736 inimest vähem kui mullu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)